Radni Rady Miejskiej w Jaworznie udzielili prezydentowi Pawłowi Silbertowi wotum zaufania oraz absolutorium za 2025 rok. Decyzje zapadły podczas czwartkowej sesji absolutoryjnej, która należała do jednych z ważniejszych posiedzeń w roku. Obrady były okazją do podsumowania tego, co w mieście udało się zrobić, ale też do wskazania problemów, które wciąż budzą emocje.
Na początku radni dyskutowali nad raportem o stanie gminy. W debacie pojawiły się zarówno mocne, jak i słabe strony miasta oraz najważniejsze sprawy z 2025 roku. Rozmowa była momentami gorąca. Radni poruszali m.in. temat demografii, mieszkalnictwa, sytuacji szpitala i oddziału ginekologii, Parku Lotników, wywozu śmieci oraz innych spraw ważnych dla mieszkańców.
Po zakończeniu dyskusji nad raportem przystąpiono do głosowania nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania. Za głosowało 17 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, a 2 było przeciw.
Kolejnym punktem sesji było rozpatrzenie wykonania budżetu miasta za 2025 rok. Skarbnik miasta Dorota Kuczera przedstawiła najważniejsze dane finansowe. Dochody miasta wyniosły 987 177 176 zł, wydatki 958 824 533 zł, a przychody 116 984 916 zł. Najpierw radni przyjęli sprawozdanie finansowe, a następnie przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium za wykonanie budżetu. Za było 20 radnych, 2 głosowało przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze