
Śląski Urząd Wojewódzki informuje, że w piątek, 1 sierpnia 2025 roku, o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony ogólnopolski trening systemu ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach ćwiczeń uruchomiony zostanie akustyczny sygnał alarmowy – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.
Test syren będzie miał również wymiar symboliczny – tradycyjnie 1 sierpnia sygnał ten rozbrzmiewa w całej Polsce jako forma upamiętnienia wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. To sposób na oddanie czci uczestnikom oraz ofiarom walk o wolność stolicy i kraju. Emitowany sygnał nie będzie oznaczał realnego zagrożenia.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nie uczestniczę w głupotach polskich ćwiczcie se z dala ode mnie.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.