Już nie po raz pierwszy uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im Czesława Miłosza w Jaworznie wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Matematyka bez granic”. Finał XXII edycji odbył się 22 marca, w tym samym dniu w 40 krajach. I tym razem odnieśliśmy sukces! Klasa 1MI zajęła 2 miejsce w regionie wschodnio-śląskim i 13 w kraju.
„Matematyka bez granic” to nietypowa forma rywalizacji, ponieważ na sukces musi pracować cały zespół(klasa) a nie jak zazwyczaj bywa pojedyncza osoba. Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie wiedzy matematycznej- co oczywiście jest najważniejsze, ale również stopnia opanowania języków obcych, umiejętności plastycznych i organizacyjnych młodzieży. W każdym etapie do rozwiązania było 13 zadań w czasie 90 minut. Jedno z nich podano w języku angielskim i również w takim należało przedstawić jego rozwiązanie. Pozostałe zadania nawiązywały do wykorzystania matematyki w życiu codziennym. Samo prawidłowe rozwiązanie jeszcze nie gwarantowało sukcesu, niebagatelny wpływ na wyniki końcowe miała również estetyka i szata graficzna prac konkursowych obejmujących tok rozumowania i odpowiedzi do zadań.Zatem jak widać konkurs jest wyzwaniem przede wszystkim naukowo-organizacyjnym. Wymaga bowiem dobrze zorganizowanej pracy w zespole, wzajemnego zaufania i wykorzystania możliwości talentów klasowych . Uczniom naszej szkoły po raz kolejny udała się ta sztuka dzięki wsparciu pełnej pasji, cierpliwości i wiary w nasze możliwości nauczycielki matematyki.
Z pewnością dzięki tego typu konkursom klasa staje się bardziej zintegrowana a wspólna praca sprawia wszystkim wiele radości i dostarcza wspaniałej zabawy. Jestem pewna,że nie będzie to ostatni sukces uczniów klasy 1MI.
Magda Okrzesik
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!