Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi, PTTK Oddział Warszawski, Klub Fotografii Krajoznawczej „Spoza Kadru” oddziału PTTK w Jaworznie zapraszają na wyjątkową wystawę fotograficzną „Krajobraz w obiektywie 2025”.
Ekspozycja prezentuje krajobraz naturalny i antropogeniczny widziany oczami członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – Instruktorów Fotografii Krajoznawczej PTTK, przedstawicieli Klubów Fotograficznych oraz Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK. Wystawa ukazuje piękno polskiej przyrody, architektury oraz przestrzeni kulturowej utrwalonej w fotograficznych kadrach pasjonatów turystyki i krajoznawstwa.
– Uchwycone w obiektywie piękno ma wyjątkowy charakter. Jest to spojrzenie pasjonatów przyrody i miłośników podróży po lokalnych oraz krajowych szlakach. Każda fotografia jest połączeniem miłości do natury, wrażliwości na krajobraz oraz potrzeby zatrzymania chwili i miejsca, które autor postanowił zachować w kadrze – podkreśla Marcin Miliński z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, opiekun Galerii PODCIENIE.

„Krajobraz w obiektywie PTTK” to projekt o charakterze ogólnopolskim i objazdowym, którego celem jest promocja fotografii krajoznawczej, dziedzictwa kulturowego oraz idei poznawania Polski poprzez wędrówkę i obraz.
– Zdjęcia, które będziemy mieli przyjemność zobaczyć, prezentują bardzo wysoki poziom techniczny i artystyczny. Ich autorzy to często członkowie Klubów i Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK z całej Polski, a także Związku Polskich Artystów Fotografików, co można uznać za gwarancję wysokich walorów estetycznych. Ciekawostką jest fakt, że prezentowany dorobek artystyczny to w dużej mierze efekt działań środowisk fotograficznych PTTK: rajdów, plenerów, zlotów i zjazdów, a także indywidualnych wypraw z aparatem – relacjonuje Mateusz Sarna z jaworznickiego klubu fotograficznego PTTK „Spoza Kadru”.
Dotychczasowo wystawa była prezentowana między innymi w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Chorzowskim Centrum Kultury, w siedzibie Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca w Łodzi, a także podczas Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi. Teraz będą mogli ją także zobaczyć mieszkańcy naszego miasta.
– Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć piękno polskich krajobrazów, uchwycone przez pasjonatów fotografii z całego kraju. Wśród autorów znalazł się Jaworznianin Mateusz Sarna, który zaprezentuje fotografię maków spod Góry Sodowej – dodaje Marcin Miliński.
Wernisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Podcienie zlokalizowanej w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze