10 powodów, dla których warto wykorzystać tapety i fototapety

REKLAMA

Wystrój wnętrza to bardzo ważny element, którego zadaniem jest stworzenie odpowiednich warunków do mieszkania, a zatem do odpoczywania i regenerowania swoich sił po ciężkim dniu pracy.

Optymalny odpoczynek możliwy jest jedynie we wnętrzu, w którym będziemy się dobrze czuli. Sposób aranżacji ścian to najważniejszy aspekt wystroju naszego pomieszczenia. Tapety i fototapety to idealny sposób na dekorację ścian. Na podstawie informacji przesłanych przez jeden ze sklepów z fototapetami opracowaliśmy krótki poradnik, opisujący zalety fototapet w dekoracji mieszkania.

Oto 10 powodów, dla których warto wykorzystać fototapety w aranżacji mieszkania.

1. Uniwersalność

Tapety pasują na każdą ścianę i do każdego rodzaju wnętrza. Bez względu na rodzaj mebli oraz ich ustawienie, bez trudu odnajdą się w każdej przestrzeni oraz sposobowi ich aranżacji.

2. Bogactwo wzorów

Zarówno tapety, jak i fototapety występują w naprawdę wielkim wachlarzu wzorów i zdobnictwa. Każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są zarówno tradycyjne wzory, bardziej stonowane z niewielką ilością prostych motywów, jak i nowoczesne, w pełni rozbudowane oraz obrazujące ogromnej wielkości zdjęcia, np. przyrodnicze, astronomiczne czy zawierające architekturę wielkiego miasta.

3. Możesz stworzyć je sam

W przypadku fototapet, dużym ich atutem jest możliwość samodzielnego wykreowania obrazu, jaki się na nich znajdzie. Wystarczy dysponować zdjęciem dobrej jakości i dostarczyć je do firmy zajmującej się wykonywaniem fototapet. Dzięki temu, na naszej ścianie możemy uzyskać dowolny wzór. Może to być zdjęcie rodzinne, pamiątka z wakacji lub fotografia przyrody czy zabytków.

4. Łatwe w utrzymaniu

Tapety są bardzo łatwe w utrzymaniu i umożliwiają swobodne ich mycie. Używanie wody oraz środków czyszczących, typu płyn do mycia naczyń, nie uszkodzą struktury tapety, jak to się dzieje z wieloma rodzajami farby.

5. Tapety są trwałe

Tapety i fototapety są trwałe i wytrzymałe, przez co nie wymagają częstej zmiany i odnawiania ich, jak ma to miejsce w przypadku malowania. Tapety nie tracą koloru. Regularnie czyszczone mogą wisieć na ścianie do momentu, aż się po prostu znudzą.

6. Estetyka

Tapety i fototapety to produkty o wysokiej estetyce. Idealnie komponują się z każdym typem wnętrza, tworząc wyjątkowy nastrój. Charakteryzuje je bardzo dobry stopień nasycenia barw, co stwarza wyjątkowy urok tych produktów.

7. Łatwe w montażu

Produkty te są łatwe do położenia, a ich montaż jest czysty, nie przyczynia się zabrudzenia podłóg, co często ma miejsce w przypadku malowania.

8. Są dokładnie takie, jakie wybrałeś

Malowanie bardzo często przynosi rozczarowujący efekt. Wybierając farbę, widzimy kolor na sucho, który na ścianie zupełnie inaczej wygląda. Tapeta zawsze po położeniu będzie taka sama, jak w momencie jej wyboru. Co za tym idzie, kupując produkt wiemy, jak będzie wyglądał na ścianie. Unikniemy przykrego rozczarowania.

9. Dobrze maskują

Tapety poza swoim niewątpliwym urokiem spełniają również inne zadanie. Maskują wszelkie niedoskonałości ściany, jak nierówny tynk czy dziury. Do tego niektóre z nich mają właściwości wygłuszające.

10. Odporne na działanie niekorzystnych czynników

Tapety są odporne na działanie niekorzystnych czynników, takich jak para wodna czy wysoka temperatura. Dzięki temu sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni w pobliżu kuchenki.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki