Gdy gminna droga dojazdowa do magazynu jednej z jaworznickich firm była już w takim stanie, że samochody nie mogły do niej dojeżdżać, właściciele postanowili poprosić zarządcę MZDiM w Jaworznie, aby ten załatał kilka dziur na drodze. Urzędnicy postanowili, że zamiast naprawić kilka ubytków, postanowili postawić mu ograniczenie prędkości do 5 km/h.

REKLAMA

 

Napraw sobie sam

W odpowiedzi na pierwsze pismo do MZDiM odpowiedź była taka, że MZDiM nie planuje przeprowadzenia remontu. Natomiast poinformował, że przedsiębiorca otrzymał zezwolenie na naprawę drogi we własnym zakresie. Za własne pieniądze.

Po odpowiedzi przedsiębiorcy, że nie posiada środków pieniężnych na naprawę, a w przypadku uszkodzenia pojazdu będzie wzywana policja i przedsiębiorca będzie domagał się odszkodowania. Urzędnicy wymyślili inne rozwiązanie.

MZDiM i jego cudowne rozwiązanie problemu.

Urząd znalazł pieniądze nie tyle na załatanie kilku dziur w drodze, ale na postawienie znaku ograniczenia prędkości do 5 km/h. Co w ich mniemaniu zapewne uniemożliwia, przy tej prędkości, uszkodzenie samochodu, a więc wyłącza odpowiedzialność zarządcy drogi.

Zamiast załatać kilkudziesięciometrowy odcinek miejskiej drogi, pozostawił postawić znak. W naszej opinii środki potrzebne do wykonania i postawiania tego znaku, jak i prowadzenia tego typu korespondencji mogły być wykorzystane w doraźne wyrównanie jezdni.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

 1. Uczciwiej było by, gdyby miasto pozbyło się kłopotu sprzedając tę drogę właścicielowi magazynu chociażby za symboliczną złotówkę. W konsekwencji straciła by ona wówczas status drogi publicznej i mógłby być problem z dostępem do stanowiącej jej przedłużenie drogi leśnej, co widać na załączonym obrazku.

   • Sprzedaż drogi natychmiast uczyni wszystkie działki przy niej praktycznie bezwartościowymi. Ich właściciele na pewno będą zachwyceni i nie pójdą z tym do sądu.
    Postawienie tego znaku to kpina i zabezpieczenie urzędników przed pozwami o uszkodzone zawieszenie itp.

    Ciekawe jak wg UM hurtownia ołówków ma rozliczyć inwestycje drogowe, do tego na czyimś terenie. Jako działalność charytatywna na rzecz miasta?