W Jaworznie trwa Akcja Zima, o czym przypomina urząd miejski. Od listopada do końca marca można zgłaszać potrzebę odśnieżenia chodnika lub ulicy wybranemu do tego podmiotowi.

Za utrzymanie jaworznickich dróg i chodników w okresie zimowym (od 1 listopada do 31 marca) odpowiada firma ZUKTZ Jacek Wieczorek z Bytomia. Zapotrzebowanie na odśnieżenie ww. terenów zależy zgłaszać pod:
  • tel. 501 269 163 (czynny całą dobę),
  • e-mail: jaworzno@zuktz.pl.
REKLAMA

Wyjątkiem jest rynek w centrum Jaworzna, za którego odśnieżanie odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Urząd miejski przypomina dodatkowo, że za chodniki znajdujące się bezpośrednio przy prywatnych posesjach odpowiadają ich właściciele. Urząd prosi również, żeby nie wyrzucać śniegu na ulice – może być to przyczyną zagrożeń na drogach.

foto: MZDiM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Ja nie wiem jak to jest, że co roku trzeba tym kolesiom zgłaszać potrzeby odśnieżania. Mają jeździć też po bocznych uliczkach i odśnieżać jak ogarną główne a jak się nie zadzwoni to udają że nie ma śniegu i olewają. Rozumiem, że towarzystwo jest zaskoczone śniegiem, nie ogląda prognoz pogody. Trzeba im zgłaszać, że śnieg jest do odgarnięcia??? Dlaczego nikt ich nie rozlicza z wykonanej pracy?? Gdzie są osoby odpowiedzialne za ich nadzór?? Jak nie dają sobie rady i już były wcześniej do nich zastrzeżenia to kto ich po raz kolejny dopuszcza do przetargu???