REKLAMA

Twoim kompleksem jest nadmiar tkanki tłuszczowej? Aby spalić ją jeszcze szybciej, skorzystaj z nowoczesnych treningów EMS.

Walka z tkanką tłuszczową na ciele może być bardzo trudna, zwłaszcza wtedy, gdy celem jest uzyskanie jak najszybszych efektów. Wtedy rozwiązaniem może być dodatkowe wsparcie w postaci elektrostymulacji mięśni, czyli trening EMS. Tego typu ćwiczenia są obecnie coraz popularniejsze i decyduje się na nie wiele osób. Co warto wiedzieć na temat treningu EMS?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni

EMS to skrót od angielskiego Electric Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacji mięśni. To rodzaj treningu personalnego, podczas którego stosowane jest specjalne urządzenie wytwarzające impulsy elektryczne. Docierają one to tkanki mięśniowej i dodatkowo wspierają jej kurczenie i rozkurczanie, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty treningowe. Zaletą treningu EMS jest jego wysoka skuteczność w połączeniu z krótkim czasem prowadzenia ćwiczeń – wystarczy jednie 20 minut jeden raz w tygodniu, aby uzyskać efekty odpowiadające nawet 2-3 godzinom zwykłego treningu na siłowni lub w klubie fitness. 

Jak wygląda trening EMS?

Jako że trening EMS to trening personalny, odbywa się on pod okiem doświadczonego trenera posiadającego przeszkolenie w obsłudze urządzeń do treningu elektrostymulacji mięśniowej. To powoduje, że efekty ćwiczeń mogą być jeszcze lepsze. Na początku klient chcący rozpocząć swoje treningi bierze udział w wywiadzie z trenerem. Wywiad ten służy do uzyskania informacji o oczekiwaniach dotyczących treningów, celach treningowych, ale też stylu życia, rodzaju diety, stanie zdrowia. Trener personalny pobiera też wymiary ciała od klienta – służą one również do monitorowania efektów.

Sam trening EMS odbywa się w odpowiednim stroju, który podłączony jest do urządzenia do elektrostymulacji mięśni. Trener dobiera na urządzeniu odpowiedni program, a klient wykonuje wskazane ćwiczenia. Podczas ruchu aktywuje się nawet do 90 proc. aparatu mięśniowego, w tym także mięśnie głębokie, które są trudne w wyćwiczeniu bez takiego wsparcia. Dzięki temu osiągnięcie optymalnych rezultatów staje się wtedy jeszcze prostsze i szybsze.

Trening EMS – doskonały dla odchudzających się

Ze względu na swoją efektywność trening EMS jest też polecany dla osób, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej. Niezależnie od tego, czy jest to kilka czy kilkadziesiąt kilogramów, elektrostymulacja pozwoli wtedy na łatwiejsze spalenie nadmiaru kalorii i przywrócenie sylwetce smukłego, atrakcyjnego wyglądu. Podczas jednego, trwającego 20 minut treningu, można spalić nawet około 1300 kcal, dlatego jest to jeden z najbardziej efektywnych typów treningów dla osób odchudzających się. Oczywiście, aby osiągnąć optymalne efekty, trening EMS powinien być prowadzony na równi z odpowiednio dopasowaną dietą, która pomoże w uzyskaniu deficytu kalorycznego. W przygotowaniu planu dietetycznego może pomóc trener personalny lub dietetyk.

Gdzie można rozpocząć własny trening EMS?

Aktualnie z treningu EMS można korzystać w wielu studiach fitness oraz na siłowniach, które dysponują zaawansowanym sprzętem. Na mapie Polski jest ich coraz więcej, ponieważ trening ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

W Krakowie trening EMS prowadzony jest w studiu InTime20, które dysponuje nowoczesnymi urządzeniami do elektrostymulacji. Więcej na stronie: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

Jak szybkich efektów można się spodziewać?

Efekty po treningu EMS w spalaniu tkanki tłuszczowej są zależne od wielu czynników, w tym między innymi od ilości tkanki tłuszczowej, jej oporności na spalanie, trybu życia, częstotliwości treningów. Dokładne informacje o tym, jakich efektów można oczekiwać po treningu elektrostymulacji mięśniowej, można uzyskać podczas konsultacji z trenerem personalnym. Może on przygotować dla klienta specjalny plan, w którym znajdują się cele treningowe oraz zalecenia, które pomagają w ich uzyskaniu. Zatem trening EMS może być skutecznym wsparciem w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Elektrostymulacja pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych efektów niż zwykłe ćwiczenia – wymarzoną wagę będzie można uzyskać szybciej.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki