Koniec Baru kawowego Maleńkiego na rynku w Jaworznie?

Dwa tygodnie temu właściciele „Baru Maleńki” na rynku w Jaworznie dostali wypowiedzenie umowy najmu. Do końca lipca mają się wyprowadzić. To może być koniec tego miejsca po 31 latach działalności.

REKLAMA

Dziś, tj. 13 maja 2021, na stronie PKM Jaworzno, właściciela budynku pojawiło się ogłoszenie o przetargu ustnym polegającym na zbyciu tej nieruchomości. Oprócz tej nieruchomości przetarg został ogłoszony również na sąsiednie trzy lokale przy ulicy Słowackiego 2 i 4.

To szok dla właścicieli lokali, ponieważ myśleli, że będą mieli prawo pierwokupu nieruchomości, a nie będą zmuszeni do walki o przetrwanie w ustnej licytacji.

PKM Jaworzno komunikuje

– Zarząd spółki komunalnej nie ma pełnej dowolności w gospodarowaniu jej majątkiem. Należy wspomnieć, że członkowie zarządu spółki komunalnej zobowiązani są do staranności w gospodarowaniu mieniem komunalnym i prowadzeniu spraw spółki oraz zgodnie z art. 293 § 2 Kodeksu spółek handlowych w taki sposób gospodarować mieniem spółki, aby jak najlepiej zadbać o interes spółki. Prawo pierwokupu dotychczasowych najemców nie wynika ani z ustawy ani z umowy i dlatego nieruchomości te zostaną sprzedane w publicznej całkowicie transparentnej procedurze. Te nieruchomości są nam w chwili obecnej zbędne stąd zdecydowaliśmy się na ich sprzedaż. – informuje Zbigniew Nosal prezes PKM Jaworzno.

Komentarz

Co tyczy się branży gastronomicznej, miasto jakoby pomaga punktom gastro oraz lokalnym przedsiębiorcom, ale wystawianie ich lokali na sprzedaż w okresie, w którym nie zarabiają pieniędzy jest ciosem w plecy. 

Zdajemy sobie sprawę, że do realizacji celów statutowych PKM Jaworzno nie potrzebuje takich nieruchomości, ale może je sprzedać miastu, które to może poszukać innych możliwości, aby nie stawiać przedsiębiorców pod ścianą. 

Na stronie Gastro Jaworzno, ATOM 2.0 miasto stara się pomagać branży.

Jesteśmy ciekawi opinii Państwa w tej sprawie. 

Losy „Maleńkiego” są zagrożone. Ekipa zabiera głos

Bar kawowy „Maleńki”

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki