Rodzice Maksa Tomali tłumaczą jak ważne jest zebranie 700 tysięcy złotych na jego operacje

Maks Tomala to nastolatek, który chciałby żyć jak jego rówieśnicy, jednak od samego początku swojego życia, toczy nierówną walkę z dziecięcym porażeniem mózgowym i padaczką lekooporną. Teraz doszedł również problem z deformacją kręgosłupa, która miażdży jego organy wewnętrzne. Operacji Maksa podjąć się chcę tylko jeden specjalista w USA i kosztuje to ponad 700 tysięcy złotych.

REKLAMA

Magdalena Tomala, Mama Maksa, tłumaczy, że pomoc jest im naprawdę potrzebna, bo jej syn zmaga się z naprawdę trudnym schorzeniem, jakim jest ciężkie porażenie dziecięce. Wymaga on natychmiastowej operacji, której podjąć się chce tylko jeden lekarz, w dodatku ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Co prawda przyjeżdża on do Polski, aby wykonywać operacje, jednak gdy zobaczył Maksa, uznał, że w naszym kraju nie jest, w stanie mu pomóc i potrzebuje całego swojego zespołu, aby ta trudna operacja się powiodła.

Skolioza nerwowo-mięśniowa, która jest najczęstszą wadą kręgosłupa przy tym schorzeniu, w przypadku Maksa dosłownie go zabija, miażdżąc mu organy wewnętrzne. Wszystko wyszło na jaw w styczniu, gdy zrobiony mu zdjęcia rentgenowskie pod inną operację, operacje bioder. Wówczas okazało się, że kręgosłup nie tylko zdeformował biodra, które przez to uległy zwichnięciu, ale także zaczął zagrażać jego życiu.

Termin operacji to 12 listopada bieżącego roku, a kwota jest naprawdę duża. Dlatego rodzice Maksa zorganizowali zbiórkę na siepomaga.pl oraz stworzyli licytację charytatywną, na której można wylicytować mnóstwo przedmiotów, z których zysk zasili zbiórkę dla Maksa.

Rodzice proszą nie tylko o wpłaty poprzez przelewy czy SMS-y, ale także o jak największą liczbę udostępnień zbiórki. Do tej pory zebrano ponad 50 tysięcy złotych na siepomaga.pl. Licytacja idzie również bardzo dobrze i cieszy fakt, że coraz więcej osób się angażuje.

Wyjątkowo zachęcamy do pomocy. Maks, aby mógł cieszyć się życiem, potrzebuje tej operacji jak nikt inny, a tę gigantyczną kwotę, trzeba niestety zebrać do 30 października bieżącego roku. Liczymy jednak na to, że uda się zebrać wymaganą kwotę, operacja się powiedzie i Maks będzie mógł cieszyć się życiem jak inni nastolatkowie.

Link do zrzutki, gdzie można wpłacać datki

Link do grupy z licytacją

Maks Tomala
Maks Tomala
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

 1. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić strefę wykluczenia i poczuć jej wyjątkową atmosferę, zarezerwuj jedno-, dwudniowe lub indywidualne wycieczki do Czarnobyla.

  Jednodniowa wycieczka maksimum wrażeń w ciągu jednego dnia. Kup wycieczkę do Prypeci na jeden dzień, a zobaczysz najciekawsze miejsca: Taras widokowy w Czarnobylu, Muzeum Techniki i robotów, Czerwony Las itp.

  Dwudniowa wycieczka do Czarnobyla. Ekscytujący weekend dla ekstremalistów. Podczas dwudniowej podróży odwiedzisz szkołę, wioskę Kopacze, basen Lazurowy, niedokończony blok energetyczny, Park rozrywki, stelę „bohaterom Czarnobyla – tym, którzy nas uratowali”. I … przenocujesz w strefie czarnobylskiej. Jak to jest obudzić się z myślą ” jestem w Czarnobylu?”Spróbuj i przekonaj się sam.

  Indywidualna wycieczka do Czarnobyla to prawdziwa przygoda. Chcesz zobaczyć strefę Czarnobyla? Wycieczki bez ograniczeń czasowych i na indywidualnej trasie na pewno ci się spodoba! Czas podróży dla firmy wynosi 1-5 dni. Na życzenie przewodnik odbierze Towarzystwo turystów pick-upem bezpośrednio z lotniska.

  Wybierając się na wycieczkę do Czarnobyla z Kijowa wraz z profesjonalistami specjalizującymi się w ekstremalnej turystyce, nie możesz martwić się o swoje bezpieczeństwo. Wszystkie momenty podróży są przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

  Zarezerwuj wycieczki do Czarnobyla w najlepszych cenach od wycieczki-do-czarnobyla.pl – i wybierz się na zapierającą dech w piersiach wycieczkę, która zostanie zapamiętana na całe życie.