Tragiczny śmiertelny wypadek motocyklisty. Żegnać go będą koledzy i koleżanki na motocyklach

W wyniku tragicznego wypadku w Goczałkowicach-Zdroju, który miał miejsce 14 maja 2022, śmierć poniósł motocyklista, 47-letni jaworznianin.

REKLAMA

Motocyklista po zdarzeniu został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Pasażerka, 44-letnia jaworznianka, w stanie ciężkim, została przetransportowała Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala w Katowicach.

Wstępne ustalenia policji z Pszczyny wskazywały na wykroczenie motocyklisty, który miał nie ustąpić pierwszeństwa przy wykonywaniu skrętu w lewo. Na skutek tego manewru motocykl najpierw „otarł się” o jadącą z naprzeciwka Alfę Romeo. Następnie, uderzył w niego Mini Cooper.  – informuje st. sierż. Jadwiga Śmietana, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Pszczynie.

Śledczy w toku zbierania materiałów dowodowych zabezpieczyli film z pobliskiego monitoringu, który rzuca inne światło na to zdarzenie. Film jest włączony jako dowód w postępowaniu.

Zapis tego nagrania został udostępniony w serwisie YouTube.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi pszczyńska prokuratura, która ustali faktyczne okoliczności tego wypadku.

Aktualnie są realizowane czynności wyjaśniające. Zlecono wykonanie badań technicznych pojazdów, które brały udział w wypadku. Został również powołany biegły z zakresu ruchu drogowego, który na postawie zebranych dowodów dokona rekonstrukcji przebiegu wypadku – informuje Leonard Synowiec Prokurator Rejonowy w Pszczynie.

Pogrzeb motocyklisty odbędzie się w sobotę 21 maja 2022, o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie na Osiedlu Stałym. 

W tym dniu odbędzie się w Jaworznie charytatywna impreza motocyklowa Motoserce 2022, dlatego podczas ceremonii i konduktu żałobnego spodziewany jest udział motocyklistów z wielu miast.

Rodzinie zmarłego składamy szczere kondolencje.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE