
Akademia 2012 Jaworzno zagrała mecz z KKS Czarni Sosnowiec w ramach dwunastej kolejki sosnowieckiej B Klasy. Mecz rozegrano w niedzielę 10 listopada na jaworznickim stadionie miejskim przy Krakowskiej.
Akademia 2012 Jaworzno zgłosiła swoją drużynę do rozgrywek seniorskich na sezon 2024/2025. Drużyna złożona z wychowanków Akademii w sosnowieckiej B Klasie pod wodzą trenera Kamila Oziminy radzi sobie całkiem nieźle. Pod koniec rundy jesiennej plasuje się wysoko w tabeli. Jaworznianie więc świetnie spisują się w tej premierowej dla nich rundzie.
Uważam, że chłopcy z każdym meczem zdobywają takiego cennego dla nich doświadczenia, bo stawiają pierwsze kroki w tej piłce seniorskiej. Każdy mecz będzie uważam lepszy, bo umiejętnościami i takimi czystymi aspektami piłkarskimi przewyższamy większość drużyn.
Mówi trener Akademii 2012 Jaworzno - Kamil Ozimina
Mecz toczony był pod dyktando gospodarzy, a już pierwsza połowa praktycznie przyniosła korzystny dla nich wynik. Pierwsze 45 min. to aż 5 bramek, w tym hat trick Pawła Błaszaka. Po przerwie Akademia 2012 Jaworzno pewnie kontroluje grę na boisku i ostatecznie wygrywa z Czarnymi Sosnowiec 6:0. Do worka z bramkami dołożyli się: Maciej Gawłowski (x2) oraz Krystian Nowakowski.
Uważam, że cały mecz był pod naszą kontrolą i wynik był wydaje mi się takim najniższym wymiarem kary.
Dodaje Kamil Ozimina
Przed Akademią pozostały jeszcze tylko dwa mecze rundy jesiennej. Mecze, po których drużyna może zasiąść na pozycji lidera przed przerwą świąteczno-noworoczną. Pierwszy sprawdzian już 17 listopada, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu jaworznianie zmierzą się z obecnym liderem sosnowieckiej B Klasy - Górnikiem II Wojkowice. Akademia zakończy jesień przed własnymi kibicami zaległym spotkaniem z drużyną LKS Jedność Strzyżowice.
Akademia 2012 Jaworzno - Czarni Sosnowiec 6:0
jargal
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie