Reklama

III turniej siatkonogi

AWAP
17/07/2017 13:37

III turniej siatkonogi DGJ Jaworzno Futnet Cup 2017 organizowany przez Salos i DGJ Jaworzno przeszedł do historii. W tym roku Bartek Kędzierski i Mariusz Suwaj zdetronizowali dotychczasowego mistrza dwóch poprzednich turniejów Grześka Szweda, który wraz z Damianem Gajosem musieli uznać wyższość pary z Victorii 1918 Jaworzno.


Trzecie miejsce zajęli Szymon Pieczka z Arturem Kominiakiem. Do turnieju zgłosiło się dziewięć par, które zostały podzielone na trzy grupy po trzy pary, z każdej grupy do półfinałów awansowały dwie najlepsze pary. Z grupy A awansowali Szwed/Gajos i Pieczka/Kominiak z grupy B Kędzierski/Suwaj i Pieczara/Milewski, najciekawiej było w grupie C, gdzie wszystkie trzy pary miały po jednym zwycięstwie i o awansie decydowały wygrane sety. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli Dryja/Urban i Czerwiec/Lis. Półfinały to zwycięstwa faworytów, Szwed/Gajos łatwo ograli parę Pieczara/Milewski, Kędzierski/Suwaj uporali się z parą Czerwiec/Lis a na końcu Pieczka/Kominiak rozbili parę Urban/Dyja.

Finały, w których zmierzyły się trzy najlepsze pary turnieju, rozpoczęły się od pojedynku Szwed/Gajos vs Kędzierski/Suwaj. Trudno było wskazać faworyta, ponieważ obydwie pary przeszły przez turniej, nie tracąc nawet seta i pewnie wygrywały swoje spotkania. Pierwszy set to walka punkt za punkt, jednak kilka mocnych zagrywek Bartka sprawiło sporo problemów przeciwnikom i ostatecznie "Kędzier" z "Mańkiem" wygrywają 11:9. W drugim secie proste błędy Grześka i "Gajowego" sprawiły, że Bartek z Mariuszem dosyć łatwo wygrali do 7. Rozbici po pierwszym meczu Szwed z Gajosem przegrywają pierwszego seta kolejnego pojedynku z Pieczką i Kominiakiem, jednak szybko się pozbierali i łatwo wygrywają kolejne dwa sety do 3 i 5, zapewniając sobie, jak się później okazało, drugie miejsce w turnieju, ponieważ Kędzierski/Suwaj nie zamierzali wypuścić szansy na zwycięstwo w turnieju i rozbili Pieczkę i Kominiaka do 2 i 4 pieczętując swoje zwycięstwo w turnieju.

Po trzecim meczu finałowym organizatorzy, czyli Salos i DGJ Jaworzno, w osobach: Krzysztof Brożek właściciel firmy DGJ,  Wenancjusz Ples Honorowy prezes PSS SALOS oraz prezes PSS SALOS Marcin Sikorski wręczyli najlepszym zawodnikom statuetki, medale i nagrody rzeczowe. Najlepsza para turnieju otrzymała pamiątkowe statuetki wykonane własnoręcznie przez pana Wenancjusza, statuetkę, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przed DGJ oraz bony o wartości 100zł na udział w ALP SALOS jesień 2017 od PSS SALOS. Pozostali medaliści również otrzymali statuetki, medale i nagrody rzeczowe.




Półfinały:
14:15 nr 1 1A – 2B Szwed/Gajos : Pieczara/Milewski 2:0 (11:3,11:5)
14:30 nr 2 1B – 2C Kędzierski/Suwaj : Czerwiec/Lis 2:0 (11:5,11:7)
14:45 nr 3 1C – 2A Dryja/Urban : Pieczka/Kominiak 0:2 (3:11,1:11)


Finały (zwycięzcy półfinałów)
15:00 1P – 2P Szwed/Gajos : Kędzierski/Suwaj 0:2 (9:11,7:11)
15:15 1P – 3P Szwed/Gajos : Pieczka/Kominiak 2:1 (5:11,11:3,11:5)
15:30 2P – 3P Kędzierski/Suwaj : Pieczka/Kominiak 2:0 (11:2,11:4)







Miejsce




Para




Mecze




Zwycięstwa




Sety




Punkty






1




Kędzierski/Suwaj




2




2




4-0




44-22






2




Szwed/Gajos




2




1




2-3




43-41






3




Pieczka/Kominiak




2




0




1-4




25-49






 

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do