Reklama

IV edycja Biegu Charytatywnego na rzecz Domu Dziecka - zwycięzcy

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
16/05/2025 16:00

Za nami IV edycja Biegu Charytatywnego na rzecz Domu Dziecka w Jaworznie oraz I edycja Charytatywnego Rajdu Nordic Walking.

Organizatorem imprezy niezmiennie było Stowarzyszenie Jaworzno to My, zaś współorganizatorami Choose Yourself - Studio treningu personalnego Jaworzno oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Tegoroczne wydarzenie składało się z dwóch części. O godzinie 9 na trasę wokół Sosiny wyruszyli wspólnie zawodnicy nordic walking, a o godzinie 10:30 wystartował pierwszy biegacz w formule startu indywidualnego.

Każdy z uczestników po przejściu lub przebiegnięciu przez metę otrzymał od organizatorów wodę, batona z witaminami oraz honorowe podziękowanie za wsparcie akcji. Każdy z zawodników mógł również zjeść porcję pożywnej zupy przygotowanej przez pracowników Domu Dziecka w Jaworznie. W tym roku rozdawano tradycyjny żurek, który wygląda na to, że zasmakował uczestnikom, ponieważ można było usłyszeć liczne pochwały na temat jego smaku.

Dla najlepszych biegaczy przygotowano wiele nagród w tym puchary, medale, dyplomy oraz gry planszowe i gadżety związane z bieganiem.

Mimo niesprzyjających warunków, niskiej temperatury i przelotnych opadów na starcie stanęło 140 zawodników.

Dzięki wsparciu zawodników, sponsorów oraz pozostałych darczyńców udało zebrać się ponad 12,5 tyś złotych. Zebrane środki zostaną przekazane na organizacje wycieczek dla wychowanków Domu Dziecka w Jaworznie w okresie wakacyjnym.



Wyniki biegu indywidualnego:
Najlepsze rezultaty wśród pań:

1. Justyna Taborska - 24 min 41 sek
2. Joanna Borońska - 25 min 26 sek
3. Alina Krajecka-Solarz – 25 min 48 sek


Najlepsze wyniki wśród panów:
1. Paweł Iwan 17 min 28 sek
2. Mateusz Marunowski 18 min 23 sek
3. Radek Proksa 18 min 51 sek



Organizatorzy już teraz zapraszają na jubileuszową V edycję biegu, która odbędzie się za rok w tym samym miejscu co zawsze, czyli na Sosinie. Jesienią zaś powrócimy z informacją o wakacyjnych podróżach wychowanków. iw

 

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Aktualizacja: 16/05/2025 16:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do