Reklama

Ks. biskup Artur Ważny w Wspólnocie Betlejem

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
23/06/2024 18:54

Nowy biskup diecezji sosnowieckiej Artur Ważny odwiedził Wspólnotę Betlejem w Dniu Ojca w niedzielę 23 czerwca. Odprawił tam Eucharystię dziękując za ingres i 30 rocznicę święceń kapłańskich ks. Mirka Toszy oraz modląc się w intencji wszystkich ojców.

Biskup Ważny przekazał Wspólnocie Betlejem relikwie św. Zelii i Ludwika Martin - rodziców św. Teresy.

Papież Franciszek w kwietniu wyznaczył bp Artura Ważnego na biskupa diecezji sosnowieckiej. Z pewnością emocje towarzyszące biskupowi w momencie, w którym otrzymał tę papieską decyzję były trudne i niejednoznaczne.

Przed biskupem Ważnym duże wyzwania, m.in. to jak zatrzymać wiernych odchodzących od kościoła, zwłaszcza w tym trudnym czasie dla diecezji sosnowieckiej.

Zadaliśmy też pytanie o to w jaką pielgrzymkę z jakimi intencjami udałby się ks. biskup.

Dewiza nowego biskupa jest bardzo wymowna, brzmi „Patris korde”, czyli ojcowskim sercem. My zaś odwołujemy się do starej włoskiej pieśni pielgrzymów: Kto mi rozkazuje jest blisko mnie. Mówi owa pieśń o ważnej dla każdego wiernego bliskości Boga i płynącej stąd nieskończonej dobroci Boga.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Aktualizacja: 24/06/2024 10:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do