Gender jest jak tsunami, które uderza w kościół – mówił w piątek ks. Oko, a jego wykładu o zagrożeniach wynikających właśnie z gender, można było posłuchać w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny.
Wokół poruszanego tematu, w ostatnim czasie, narosło wiele kontrowersji. Jedną z przyczyn sporów jest trudność w zdefiniowaniu pojęcia oraz brak obiektywnych publikacji, które wyjaśniają wszystkie aspekty tego zagadnienia.
Ks. profesor, na zaproszenie Stowarzyszenia Katolickiego "Przyjaźń Jaworznicka" i parafii w centrum, przeprowadził wykład pt. „Gender – zagrożenie cywilizacji chrześcijańskiej”, tłumacząc, m.in. jak definiuje się gender oraz jakie będą jego skutki. Pełna relacja z wykładu już wkrótce na antenie Telewizji dla Ciebie. Relację znajdą Państwo także w jutrzejszym wydaniu gazety "Co tydzień".
[vc_facebook type="standard"]
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze