Reklama

Muzeum zaprasza na wykład "Centralny Obóz Pracy Jaworzno 1945 - 1949"


Druga część trylogii dotyczącej "Obozu dwóch totalitaryzmów" będzie tematem czwartego wykładu z cyklu „Z Historią na Ty”.
Zaledwie tydzień po wyzwoleniu obozu Neu-Dachs, Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego uruchomiło w Jaworznie, w zachowanej infrastrukturze poniemieckiej, obóz pracy dla nowych kategorii więźniów: volksdeutschy, reichsdeutschy, niemieckich jeńców i członków polskiego podziemia niepodległościowego.




Historię tego miejsca, w ramach 4. spotkania z cyklu „Z Historią na Ty”, przybliży kustosz MMJ Adrian Rams. Wykład pt. „Centralny Obóz Pracy Jaworzno 1945-1949” odbędzie się w środę – 27 marca – o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna,
przy ul. Pocztowej 5.



Serdecznie zapraszamy!
Wstęp bezpłatny!!

źródło: Muzeum Miasta Jaworzna

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama