Reklama

Orkiestra Górnicza zagrała na Barbórkę

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
02/12/2022 13:37
Orkiestra Górnicza zagrała przed Urzędem Miejskim w Jaworznie, rozpoczynając tym samym obchody Barbórki w 2022 roku.
Barbórka, czyli Dzień Górnika to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary patronki dobrej śmierci i trudnej pracy.

Orkiestra Górnicza zagrała tradycyjnie, jak co roku, przed Urzędem Miejskim w Jaworznie rozpoczynając świętowanie Barbórki. Dla Piotra Krawczyka dyrygenta Orkiestry Dętej TAURON Wydobycie S.A Zakładu Górniczego Sobieski był to pierwszy barbórkowy koncert w piastowanej przez siebie funkcji. Jak sam mówi — grając przed urzędem, odczuwał ogromną dumę.
uczucie niesamowite — mówi dyrygent Piotr Krawczyk
Dla Jaworzna to bardzo ważna tradycja mówi radna Barbara Sikora, która dodaję, że — Jaworzno "na węglu stoi" i nawet jeśli dzisiaj nie ma już tak licznych szybów górniczych to jednak tradycja pozostała i jest to piękny urok naszego miasta, że górnicy o niej pamiętają.

Czego więc życzyć orkiestrze i górnikom? Jak najdłuższego podtrzymania tradycji i kultury górniczej — dodaje dyrygent.

Dlatego z okazji Barbórki wszystkim braciom Górnikom składamy serdeczne życzenia, aby ich praca była bezpieczna i zawsze wracali cali i zdrowi do domu po pracy.

[vc_facebook]



 

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do