Po ponad trzech dekadach z ulic Jaworzna znikają autobusy marki Scania. 31 maja PKM oficjalnie zakończył eksploatację pojazdów, które od 1992 roku były stałym elementem miejskiej komunikacji.
Symboliczne pożegnanie odbyło się podczas dnia otwartego w siedzibie przewoźnika. Ostatnie dwa autobusy obsługujące linię 391 zostały wyprodukowane w 2010 roku. Każdy z nich miał na liczniku ponad milion przejechanych kilometrów.
Scanie przez lata woziły mieszkańców Jaworzna zarówno na codziennych trasach do pracy i szkoły, jak i podczas wielu miejskich wydarzeń. Dla wielu pasażerów stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli lokalnego transportu publicznego.
PKM zapowiada, że historia tych pojazdów nie zostanie zapomniana. Przygotowana wystawa plenerowa poświęcona autobusom Scania ma zostać przeniesiona w okolice Muzeum Miasta Jaworzna, gdzie będzie dostępna dla mieszkańców i odwiedzających.
Wycofane autobusy zastąpi nowoczesny tabor elektryczny. Nowe pojazdy wyposażono między innymi w klimatyzację, gniazda USB oraz rozwiązania poprawiające komfort podróżowania. Zmiany mają również ograniczyć hałas i emisję spalin w mieście.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Hehe, klimatyzacja w elektrycznych autobusach... To jak ogrzewanie w zimie :))) Kiedyś chciałem lecieć do kierowcy i pasażerów, że elektryk sie pali na przystanku. Ale nie, to było tylko bezemisyjne webasto wyprodukowane w 1975 roku :))))
Super. Same elektryki. Ciekawie jak zabraknie prądu. Patrz Portugalia. Będziemy poruszać się dorożkami?
Hehe. Ciekawe jak zabraknie oleju napędowego? Będziemy poruszać się dorosłam?
Piechota bedzimy sie poruszac
Jakby zabrakło prądu, to poruszanie się samochodem będzie Twoim najmniejszym problemem.
Hehe, klimatyzacja w elektrycznych autobusach... To jak ogrzewanie w zimie :))) Kiedyś chciałem lecieć do kierowcy i pasażerów, że elektryk sie pali na przystanku. Ale nie, to było tylko bezemisyjne webasto wyprodukowane w 1975 roku :))))
Super. Same elektryki. Ciekawie jak zabraknie prądu. Patrz Portugalia. Będziemy poruszać się dorożkami?
Hehe. Ciekawe jak zabraknie oleju napędowego? Będziemy poruszać się dorosłam?