Młodzi podopieczni trenera Artura Adamusa z rocznika 2006/07 w weekend sięgnęli po kolejny sukces. Szczakusie wygrali w Będzinie halowy turniej Wikoss Cup 2016.
Dla naszych młodych piłkarzy ostatnie tygodnie są bardzo udane. Chłopcy po tym jak zajęli 2, miejsce w Memoriale im. Bogusława Pluty tym razem stanęli na najwyższym podium. Impreza rozgrywana pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego w hali w Łagiszy, przyciągnęła w sumie dziesięć zespołów.
Całodniowa rywalizacja składała się z dwóch faz: grupowej i pucharowej. W pierwszej z nich najlepiej poradziły sobie drużyny Sprintu Katowice, Szczakowianki Jaworzno, FA Będzin 2007 i KS Mydlice, między którymi toczyła się walka o końcowe zwycięstwo w turnieju. Szczakusie w grupie wygrali 3 mecze – 3:0 z FA Będzin, 2:0 z UKS Jedynka Łazy i 2:0 z FA Zawiercie. Pechowo przegrali 0:1 ze Sprintem Katowice i z tego powodu w grupie A zajęli drugie miejsce. W półfinale podopieczni trenera Adamusa rozprawili się z FA Będzin 2006 2:0 i zapewnili sobie awans do finału, w którym po złotym golu ograli KS Mydlice.
Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz statuetki dla najlepszych zawodników wręczyli: wiceprezydent Będzina Rafał Adamczyk oraz przedstawiciel sklepu Wikoss Sport – Joanna Węgierska.
Szczakowianka w świetnym stylu wygrała zasłużenie całą imprezę i przy okazji zgarnęła indywidualne nagrody. Wiktor Nowak został królem strzelców turnieju a Wojtek Jabłoński okazał się najlepszym bramkarzem. Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki w kolejnych turniejach i meczach ligowych!
Grupa A:
FA Będzin 2007 - FA Zawiercie 1:1
UKS Jedynka Łazy - Sprint Katowice 1:3
Szczakowianka Jaworzno - FA Będzin 2007 3:0
FA Zawiercie - UKS Jedynka Łazy 1:1
Sprint Katowice - Szczakowianka Jaworzno 1:0
FA Będzin 2007 - UKS Jedynka Łazy 1:0
FA Zawiercie – Sprint Katowice 2:1
UKS Jedynka Łazy – Szczakowianka Jaworzno 0:2
FA Będzin 2007 – Sprint Katowice 1:4
FA Zawiercie – Szczakowianka Jaworzno 0:2
Komentarze