Projekt budowy polskiego samochodu elektrycznego przez długi czas stał pod znakiem zapytania. Teraz pojawił się jednak nowy trop. Tajwański koncern Foxconn, który został partnerem ElectroMobility Poland, zaprezentował nowego elektrycznego SUV-a o nazwie Foxtron Cavira.
Foxtron Cavira to rodzinny SUV o długości prawie 4,7 metra. Samochód ma nowoczesny, ale prosty wygląd i przestronne wnętrze. W środku znalazł się duży ekran multimedialny oraz minimalistyczny kokpit.
Producent przygotował dwie wersje napędowe. Słabsza ma 253 KM i napęd na tył. Mocniejsza oferuje napęd na cztery koła i aż 474 KM. Obie wersje korzystają z akumulatora o pojemności 82,7 kWh.
Według producenta zasięg auta może wynosić nawet 578 kilometrów.
Premiera Caviry jest ważna także z polskiego punktu widzenia. W maju ElectroMobility Poland ogłosiło współpracę z Foxconnem. To właśnie ten koncern ma zostać partnerem projektu rozwijanego w Jaworznie.
Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie auta będą tam produkowane. Cavira pokazuje jednak, jaką technologią dysponuje nowy partner EMP.
Foxconn chce dostarczać gotowe platformy i rozwiązania dla producentów samochodów elektrycznych. Dzięki temu firmy nie muszą samodzielnie projektować całego auta od podstaw.
To może być ważne także dla projektu realizowanego w Polsce. Wykorzystanie gotowej technologii pozwoliłoby szybciej uruchomić produkcję samochodów w Jaworznie.
EMP nie potwierdza jeszcze, czy Cavira lub podobny model trafi do produkcji w Polsce. Mimo tego nowy SUV Foxtrona po raz pierwszy daje bardziej realny obraz tego, jakie samochody mogą powstawać w przyszłej fabryce w Jaworznie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze