W związku z otwarciem centrum przesiadkowego w Zawodziu, Katowice planują wprowadzenie ograniczeń dla przewoźników autobusowych. Nie wpuszczą autobusów z Jaworzna do centrum Katowic.

REKLAMA

Pismo w tej sprawie skierował do władz Jaworzna wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

Pasażerowie z Jaworzna mają przesiadać się w centrum przesiadkowym na tramwaj. Rozkład jazdy ma umożliwiać połączenia co trzy minuty.

Pozostaje jednak kwestia taryfy biletowej. W związku z tymi zmianami, osoby dojeżdżające do centrum Katowic będą musiały zakupić sobie drugi bilet.

Dla przypomnienia, Jaworzno zrezygnowało z bycia częścią Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, chcąc pozostawić swój własny transport publiczny. W tym przypadku dodatkowe koszty spadną na pasażerów.

Zmiany planowane są na marzec 2021 roku. 

Czekamy na oficjalne stanowisko UM Katowice oraz UM Jaworzno, które opublikujemy niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Katowice powinny zdawać sobie sprawę z tego, że to będzie działało w drugą stronę. Przykładowo wielu naszych może uznać, że zamiast się przesiadać z autobusu na tramwaj ponownie będzie się opłacało dojeżdżać do pracy samochodem. To samo mogą zrobić ci z Metropolii, którzy pracują w Jaworznie. A to tylko jeden z wątków w tej sprawie, które wraz z innymi powinny skasować pożądany efekt ekologiczny.