Parking przy PH 72 na Podłężu – powracamy do tematu

Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik powraca do tematu parkingu przy PH 72 na osiedlu Podłęże.

REKLAMA

Chodzi o problem, który pojawia się bardzo często w tym miejscu, czyli problem z możliwością zaparkowania samochodów przez osoby najmujące lokale PH 72, bądź samych klientów. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik na wniosek mieszkańców i najemców PH 72 musiał wprowadzić regulamin korzystania z parkingu przy pawilonie, ponieważ wcześniej parking wykorzystywany był przede wszystkim przez pracowników i pacjentów pobliskiej przychodni.Przy tak ograniczonej ilości miejsc parkingowych, a jest ich 39, spółdzielnia jak twierdzi, nie może pozwolić sobie na swobodne korzystanie z miejsc parkingowych.

Zapytaliśmy również pana Jakuba Kaczyńskiego Prezesa Spółki Prawne Rozwiązania Parkingowe, jak sytuacja parkowania w tym miejscu wygląda obecnie. Czy ludzie przestrzegają regulaminu, czy jednak nagminnie go łamią?


Od samego początku tych sytuacji było dużo, parking był cały czas zapełniony osobami, które parkować w tym miejscu nie mogły. Teraz jednak mamy na szczęście tendencję spadkową, osób parkujących i naruszających te zasady parkingu jest mniej. Natomiast bywają osoby, które są świadome obowiązujących zasad i mimo tego regulaminu nie przestrzegają.– oznajmił pan Jakub Kaczyński.Na Osobę naruszającą regulamin parkingu zostanie nałożony protokół opłaty parkingowej. Taka osoba może w ciągu trzech dni odwołać się od nałożenia protokołu i jeżeli okaże zrozumienie, kara może zostać anulowana.A jeśli taki mandat jednak dostaniemy, co należy zrobić w pierwszej kolejności? Zapytaliśmy również pana Jakuba.

Aby najemcy pawilonu mieli szansę przetrwania na tym i tak już trudnym rynku, to możliwość zaparkowania wydaję się spółdzielni być podstawową możliwością skorzystania ze sklepów w pawilonie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki