Ogródki gastronomiczne za 1 grosz? Pomoc dla jaworznickiej gastronomii

 

Na prośbę przedsiębiorców branży gastronomicznej Barbara Ziętek Radna Miasta Jaworzna zwróciła się do Prezydenta Miasta Jaworzna z prośbą o obniżenie opłat za ogródki gastronomiczne do 1 grosza za 1 m2.

 
 
Radna ma ogromną nadzieję, że projekt uchwały będzie głosowany na najbliższej sesji RM. Projekt, który ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych z tytułu wystawienia ogródków gastronomicznych.

Jaworzniccy przedsiębiorcy branży gastronomicznej już niemal rok pozbawieni są możliwości „normalnego” funkcjonowania. Dlatego obniżenie stawki opłat za ogródki gastronomiczne, wzorem również innych miast, będzie realną pomocą dla jaworznickiej gastronomii.
 


O projekt walczą również sami przedsiębiorcy branży gastronomicznej. Liczą i wierzą, że taka pomoc ze strony władz miasta będzie okazana.

Projekt jest naprawdę super. Uważam, że każde miasto powinno tak zrobić a w szczególności miasto Jaworzno. Branża gastronomiczna poniosła największe straty, więc uważam, że taka pomoc powinna być podstawą. W tamtym roku składam taką interpelację, by ogródki były za 1 grosz, niestety tak się nie stało, ale wierze, że tym razem się uda. W innym miastach taki projekt działa, przedsiębiorcy są wspierani taką formą, więc wierzę, że tym razem nasze władze miasta rozpatrzą ten projekt pozytywnie i będzie on realizowany. – powiedziała Ewelina Jagielska właścicielka kawiarni Niebo w mieście.
 
 
 
 
 


Jak twierdzą właściciele branży gastronomicznej, dla budżetu miasta to nie będzie duży wydatek. To nie są sieciówki, to nie są wielkie firmy, to są bardzo często lokalne drobne biznesy tworzone przez młodych ludzi, starsze osoby, firmy dające miejsca pracy. Przypomnijmy, ogródki na świeżym powietrzu w restauracjach i kawiarniach mają być otwarte od 15 maja.

Czy taki projekt pomoże branży gastronomicznej i powinien wejść w życie naszego miasta? Jakie jest Państwa zdanie?
 
 
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki