Premiera filmu o Bestii z Jaworzna w HBO Max

Film „The Survivor” o bestii z jaworzna opowiada o Harrym Haftcie, który stoczył prawie 80 walk o życie w obozie śmierci. To bokserskie umiejętności sprawiły, że mężczyzna przeżył holocaust.

Historia boksera, nazywanego Bestią z Jaworzna, będzie miała swoją premierę na platformie HBO Max. Film „The Survivor”  będzie można zobaczyć już w najbliższą środę, 27 kwietnia 2022 roku.

REKLAMA

 

Reżyserem filmu „The Survivor” jest Barry Levinson, który został laureatem Oscara za „Rain Men’a”. Na potrzeby filmu na Węgrzech stworzono makietę jaworznickiego obozu.

O prawdziwej historii boksera Harry’ego Hafta i o tym, jak rzeczywistość pokazana w filmie różni się od tej prawdziwej obozowej – już teraz opowiada Adrian Rams.

W rolę Bestii z Jaworzna wcielił się amerykański aktor Ben Foster, dla którego, jak  informował portal www.egz24.net praca przy filmie była wyzwaniem nie tylko aktorskim i fizycznym, ale również czymś duchowym i mocno wewnętrznym. Aktor, wcielając się w rolę, zdecydował się na pełną przemianę, aby jego wygląd fizyczny i waga był spójny z wyglądem żydowskiego jeńca.

Źródło: egz24.net

Twórcy filmu, aby oddać autentyczności historii Harrego Hafta, odwiedzili obóz w Oświęcimiu. Według krytyków filmowych w  ponad 2-godzinnym „The Survivor” reżyser, kreuje postać Hafta w ogromnych emocjonalnych zakresach , od brutalnej przemocy, po subtelne, emocjonalne niuanse. Film połączony z muzyką H. Zimmera rozdziera serce.

Źródło: egz24.net

Harry Haft, czyli Mojżesz Friedler, który nazywany był Bestią z Jaworzna, urodził się w Bełchatowie w 1925 r. Pochodził z biednej żydowskiej rodziny. W wieku 16 lat Harry trafił do niemieckiej niewoli.  W przykopalnianym obozie KL Auschwitz-Birkenau – Arbeitslager „NeuDachs” nr 147 w Jaworznie, zmierzył się z losem, który miał wpływ na jego resztę życia. Młody mężczyzna trafił do ringu, w którym rozegrał wiele bokserskich walk na śmierć i życie.

Źródło: egz24.net

Osoby, które zainteresowały się historią jaworznickiego obozu zapraszamy do Muzeum miasta Jaworzna, gdzie na wystawie stałej, znajduje się więcej ciekawych informacji.

 

Przedpremierowy pokaz filmu „Mistrz”. Spotkanie z twórcami

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki