Młodzi uciekają z Facebooka – dlaczego tak robią nastolatkowie?

Młode pokolenie rezygnuje z korzystania z Facebooka. Młodociani zdradzili nam swoje zdanie w tej sprawie.

REKLAMA

Spora część osób młodych przestaje korzystać z popularnego serwisu społecznościowego. Młodzi ludzie przenieśli się z Facebooka na Instagrama, ponieważ coraz więcej osób starszych tworzy konta na fejsie, przez co młodzi tracą pewną swobodę komunikacji i nie mają jak dzielić się własnym światem w internecie. Rodzice i nauczyciele podglądający ich działania w sieci, odbierają im satysfakcję i możliwość swobodnego posługiwania się własnym językiem i ich humorem.

W poszukiwaniu swobody i bezproblemowego porozumiewania się, młodzi złapali się nowego portalu, który nie tylko dał im pewnego rodzaju wolność, co pozwolił im na sprawny dostęp do swoich idoli, autorytetów i wiadomości na temat tego co dzieje się w światach influencerów z całego świata.

Przez przeskok młodocianych na inne portale, utworzyli sobie oni miejsce, w którym bez ogródek mogą dzielić się tym co w ich duszy gra. Jak twierdzą, instagram podobnie jak Facebook, za niedługo skończy w zapomnieniu, bo starzy prędzej czy później wyłapią jak to działa i skradną im miejsce, w którym chcieli posiedzieć bez ingerencji osób starszych.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki