PM nr 10 przystępuje do ogólnopolskiej akcji ekologicznej

REKLAMA

Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaworznie przystępuje do akcji ekologicznej prowadzonej w całej Polsce. Dzieci będą zbierać elektroniczne śmieci.

REKLAMA

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”  to akcja Green Office Ecologic prowadzona w całym kraju, do której przystąpiło Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaworznie.

Jest to projekt ekologiczny oraz edukacyjny, którego zadaniem jest uświadomienie dzieci już od najmłodszych lat, jak szkodliwe może być składowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a tym bardziej wyrzucanie go w miejscach do tego nieprzystosowanych jak lasy czy jeziora.

Dlatego w przedszkolu odbędzie zbiórka elektrośmieci, która potrwa 14 i 15 lutego 2023 roku. 

Zbierane będą stare sprzęty elektroniczne takie jak:
Komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt AGD i RTV, czy baterie.
Istotne jednak jest, że aby przynoszony sprzęt był w całości.

W zamian za przekazany stary sprzęt przez przedszkole otrzyma bon, który zostanie wykorzystany na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Aby jednak nagrodę otrzymać, przedszkole będzie musiało zebrać 500 kg zużytego sprzęty w ciągu tych dwóch dni.

Dlatego dyrekcja oraz wszyscy pracownicy zachęcają wszystkich mieszkańców, aby zamiast elektroniczne śmieci wyrzucać na śmietnik lub zostawiać je w miejscach do tego nieprzystosowanych, to lepiej przynieść do przedszkola i nie tylko wspomóc je w zdobyciu nagrody, ale także przyczynić się do poprawy jakość środowiska, które nas otacza.

Przedszkole mieście się przy ulicy Juliana Tuwima 6 na Osiedlu Tadeusza Kościuszki w Jaworznie. 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki