sobota, 20 kwietnia, 2024

Marian Folga i Wiktoria Wędzicha Mistrzami Świata w Bodypaintingu w kategorii UV Show

Strona głównaLudzieMarian Folga i Wiktoria Wędzicha Mistrzami Świata w Bodypaintingu w kategorii UV...

Marian Folga i Wiktoria Wędzicha Mistrzami Świata w Bodypaintingu w kategorii UV Show

- Advertisement -

Marian Folga i Wiktoria Wędzicha zostali Mistrzami Świata w Bodypaintingu w kategorii UV Show podczas World Bodypainting Festival, który odbył się w Austrii. To wyjątkowy sukces jaworznickich artystów. Zwycięstwo nie byłoby możliwe bez pomocy Dyemotion.

Marian Folga oraz Wiktoria Wędzicha zostali Mistrzami Świata kategorii UV Show podczas 26. edycji World Bodypainting Festiwal, który odbył się w Klagenfurt am Wörthersee w Austrii. To największy sukces jaworznickich artystów, który nie byłby możliwy, gdyby nie udział i pomoc zespołu Dyemotion.

świetne uczucie, najtrudniejsze mistrzostwa na jakich startowałem – mówi Marian Folga

Marian startował już w tych zawodach, gdzie przed dwoma laty zajął 3. miejsce. Wiktoria także zdobyła doświadczenie na zawodach międzynarodowych, ale nie takiej rangi, więc ten sukces znaczy dla niej bardzo dużo. Ich współpraca jest o tyle ciekawa, że Wiktoria, która obecnie działa także indywidualnie, wywodzi się spod skrzydeł Mariana i to od niego wyniosła wiele wiedzy.

Mistrzostwa był trudne, gdyż startują w nich twórcy z całego świata, a każdy wnosi w swoje dzieła kawałek kolorytu swojej kultury. Tegorocznym temat to: Welcome to Wonderland. Można było podejść do tematu w klimatach Alicji w Krainie Czarów, jednak Marian z Wiktorią woleli bardziej poważnie i z pewnym przesłaniem podejść do swojej twórczości. Swoim dziełem poruszyli problem depresji, jako choroby XXI wieku i że poprzez jej wpływ człowiek ucieka do innego świata, gdzie walczy z własnymi demonami.

Marian przygotowywał się do kilku kategorii m.in. do podstawowej kategorii bodypainting pędzel i gąbka, a także do facepaintingu. Sukces udało się odnieść jednak wspólnie z Wiktorią w UV Show, gdzie obrona pracy polegała na widowisku, które miało coś przedstawiać. Tutaj nieodzowną pomocą wykazał się teatr tańca Dyemotion, którym zarządza Marian. Dziewczyny z zespołu dzięki pokazowi sprawiły, że Marian i Wiktoria zwyciężyli tę kategorię. Jadąc jednak na mistrzostwa, nikt nie nastawiał się na wygraną, gdyż są to najtrudniejsze zawody na świecie, dlatego sukces smakuje tym lepiej.

Jak podkreśla Mariansukces należy do wszystkich, do Wiktorii Wędzichy, modelek Beaty Chowaniec i Ani Lorenc, a także tancerek Tatiany Sysak, Natalii Młynarz oraz Mai Stasiowskiej.

Czego artystom życzyć na dalszej drodze artystycznej? Wytrwałości, aby nie odpuszczać, gdyż kryzys artystyczny lubi nadejść nieoczekiwanie – dodaje Marian. 

[vc_facebook]

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...