sobota, 20 kwietnia, 2024

W rocznicę pracy Pawła Silberta na elektrowni Wojciech Saługa punktuje jego polityczne układy z PiS-em

Strona głównaNewsW rocznicę pracy Pawła Silberta na elektrowni Wojciech Saługa punktuje jego polityczne...

W rocznicę pracy Pawła Silberta na elektrowni Wojciech Saługa punktuje jego polityczne układy z PiS-em

- Advertisement -

W kontekście polityki lokalnej  interesujące są uwagi posła Wojciecha Saługi dotyczące prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Saługa, w swoim ostatnim wywiadzie, zwrócił uwagę na bliskie związki Silberta z partią Prawo i Sprawiedliwość (PiS), co budzi wiele pytań dotyczących jego pozornie apolitycznej roli jako prezydenta miasta.

W przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty „Silbert = PiS”

Paweł Silbert, znany ze swojej długoletniej pracy na stanowisku prezydenta Jaworzna, przez wiele lat podkreślał swoją apolityczność. Jednak, jak zauważa Saługa, ostatnie działania i wypowiedzi Silberta znacząco zmieniły tę percepcję. Poseł Saługa podkreśla, że Silbert wyraźnie opowiedział się po stronie PiS, popierając ich politykę i działania, co jest znaczącą zmianą w jego dotychczasowej postawie.

Silbert = PiS

Kluczowym momentem, który Saługa przywołuje, jest zaangażowanie Silberta w kampanię wyborczą PiS. Prezydent Jaworzna nie tylko publicznie wyraził swoje poparcie dla tej partii, ale także aktywnie uczestniczył w kampanii, co Saługa uznaje za wyraźny sygnał politycznego zaangażowania. Działania te w ocenie Saługi świadczą o silnym związku Silberta z PiS, co stoi w sprzeczności z jego wcześniejszymi zapewnieniami o pozostawaniu poza sferą partyjnej polityki.

Paweł Silbert i jego nie skrywane poparcie dla partyjnych działaczy PiS.

Saługa wyraża obawy, że takie polityczne związki mogą mieć bezpośredni wpływ na zarządzanie miastem. Wskazuje na potencjalne ryzyko, że decyzje administracyjne i inwestycyjne mogą być podejmowane z myślą o interesie partii, a nie mieszkańców. To stawia pod znakiem zapytania obiektywność i niezależność Silberta jako prezydenta miasta.

Paweł Silbert w komitecie poparcia Mateusza Morawieckiego?

Wypowiedzi i działania Saługi spotkały się z zainteresowaniem społeczności lokalnej, która z uwagą śledzi polityczne układy i ich wpływ na życie miasta. Z jednej strony są głosy poparcia dla Silberta, ceniące jego dotychczasowe osiągnięcia jako prezydenta, z drugiej zaś – rosnące obawy o polityczne uwikłanie i jego skutki dla przyszłości Jaworzna.

Paweł Silbert masakruje Donalda Tuska. Mówi „Donek”. Przyklaskuje mu premier Mateusz Morawiecki

W świetle wypowiedzi Wojciecha Saługi Paweł Silbert jawi się w nowym świetle, jako postać zdecydowanie bardziej zaangażowana politycznie, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Te obserwacje rzucają cień na dotychczasową percepcję Silberta jako apolitycznego prezydenta i otwierają debatę na temat wpływu polityki partyjnej na samorządy lokalne.

Wiecie pojawiają się też inne grafiki na temat prezydenta Pawła Silberta.

Silbert dorabiał na elektrowni

W swoim wywiadzie poseł Wojciech Saługa poruszył również temat pracy prezydenta Jaworzna, Pawła Silberta, na miejscowej elektrowni. Zwrócił uwagę na to, że decyzja Silberta o podjęciu pracy w elektrowni jest niezwykła i budzi wątpliwości, szczególnie biorąc pod uwagę jego rolę jako urzędującego prezydenta miasta.

Saługa wyraził opinię, że decyzja Silberta o pracy w elektrowni była podyktowana chęcią zabezpieczenia sobie wyższej emerytury. Zaznaczył, że jest to sytuacja nietypowa i budząca zdziwienie, gdyż urzędujący prezydent miasta zdecydował się na równoległą pracę w innej instytucji. W jego ocenie, działanie to było skierowane na osiągnięcie osobistych korzyści finansowych, co może być postrzegane jako nieodpowiednie dla osoby pełniącej funkcję publiczną. W opinii posła, partyjne układy z PiS-em pozwoliły mu na taki „manewr”. Saługa sugeruje, że nie każdy ma możliwość dorobienia w ten sposób do emerytury.

Saługa podkreślił, że taka sytuacja może budzić wątpliwości co do etyki i odpowiedzialności zawodowej Silberta.

„Śliski cwaniak” – komik Karol Modzelewski nabija się z prezydenta Pawła Silberta

 

 

Silbert = PiS, takie plakaty zawisły w Jaworznie

 

10 KOMENTARZE

  • Hahaha może i zgodnie z prawem ale śmieszne jest to, że akurat na gościa czekało takie wolne stanowisko. Już widzę jak on tam w warunkach szkodliwych pracował. Ja też sobie chętnie bym chciał dorobić w warunkach szkodliwych do emeryturki. Tylko jakoś tam do pracy nie szukają. Trzeba mieć szczęście akurat się wstrzelić.

 1. Dość szkalowania Prezydenta Miasta Jaworzna wybranego w głosowaniu przez nas Jaworznian. Pan Silbert jest Prezydentem, bo Jaworznianie widzą ile dobrego zrobił dla Jaworzna. To piękne, nowoczesne miasto. Prezydent Silbert dąży do utworzenia nowych miejsc pracy,.A są tacy politycy którzy robia wszystko, żeby nie powstała Izera. Pan prezydent nie nawołuje młodzieży do marszu z wieszakami, aby krzyczeli że chcą zabijac najsłabszych, tych nienarodzonych. Proszę o szacunek dla władz miasta.

 2. Tak dla jasności wyjaśniam redakcji i dowcipnisiowi, który podszywa się pod mój nick że takie działanie jest karalne. Zgodnie z art. 190a § 2 Kodeksu karnego podszywanie się pod inną osobę poprzez wykorzystanie jej wizerunku, innych danych osobowych lub innych danych, za pomocą których jest ona publicznie identyfikowana, w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  Proszę się dobrze nad tym zastanowić.

  • Siwy karalne są także: publiczne lżenie, wyzwiska i pomówienia.
   Jakoś te paragrafy nigdy nie skłoniły Cię żeby się „dobrze nad tym zastanowić”
   Znów wychodzi moralność Kalego.

   A twój nick nie jest daną która pozwala na publiczną identyfikację. Dodatkowo w tym przypadku trudno mówić o możliwości „szkody majątkowej lub osobistej”. Na majątku nie ma szans to nie bank. Osobistej? przy opinii jaką sobie tu wyrobiłeś na pewno gorzej nie będzie.

   • Kreseczka wykładnia przepisów nie jest twoją mocną stroną. Nie masz pojęcia o czym mówisz, więc dla własnego dobra zamilcz. A co do mojej opinii to tylko twoja opinia i chyba kumasz ,że mi nie zależy co o mnie myśli taki …… jak ty .

    • Siwy jak zawsze na temat i seansem 🙂
     Tak, tak „mojej opinii to tylko twoja opinia” Co ty piłeś że jeszcze w poniedziałek tak cię trzyma?

     Ty jak widać nie masz żadnej wykładni ani też argumentów żeby obalić moją, pozostała standardowa dla biedaka ucieczka w obelgi.
     Kiedy ty dorośniesz?

     Idź do prokuratury zgłosić przestępstwo podszywania się pod forumowa „gwiazdę”.
     Zapewne jaw.pl zdecyduje się na relacje z tego procesu stulecia:)

     • Przeczytaj gamoniu co na ten temat jest w judykaturze ,poszperał w orzecznictwie a potem spróbuj zrozumieć i wtedy zacznij się wypowiadać .
      A tak a propos czego ty nie rozumiesz ? Pisząc o rzekomo mojej złej opinii stwierdziłem że to ty masz o mnie złą opinię a twoje sądy o mnie mam głęboko w tyle .

     • Dajesz Siwy, przytocz co rzekomo znalazłeś w judykaturze i orzecznictwie w temacie karania za próby podszywania się pod anonimową gwiazdę forum. No dawaj, rozbaw mnie swoją interpretacją tego co podobno znalazłeś. Pośmiejemy się.

      Napisałeś „co do mojej opinii to tylko twoja opinia” tego nie da się zrozumieć ale skoro już przetłumaczyłeś ze swojego narzecza na polski więc odpowiem: nie tylko ja mam wyrobioną opinię na Twój temat, ciężko na nią od lat pracujesz i dobrze to wiesz. Chcesz przytoczę kilka cytatów potwierdzających tezę iż nie jestem jedynym tutaj mającym taką a nie inną opinię na temat chamstwa i intelektu Siwego – wystarczy lista obelg jakim tu obrzucałeś innych czy chcesz coś innego?

      I jeszcze jedno, chyba pomyliłeś forum, tu przechwałki o głębokości tyłu nic Ci nie dadzą.

- Advertisment -

Sądowa epopeja Sebastian Kusia. Wyrok coraz bliżej. Może zapaść 24. kwietnia

Przed Sądem Rejonowym w Chrzanowie od prawie 5 lat trwa proces Sebastiana Kusia, podejrzanego o przyjmowanie łapówek, kiedy to pracował na stanowisku naczelnika biura...

Piątkowe pikniki cieszyły się sporym zainteresowaniem

Pomimo chłodu, aż dwa pikniki odbyły się w tym samym czasie w Jaworznie. Jeden zorganizowany jako „Dzień ziemi” pod płaszczką, drugi piknik na Osiedlu...

Fabryka hejtu na finale kampanii. Przekroczono granice kultury

Kampania wyborcza w Jaworznie weszła w decydującą fazę. Kandydaci na urząd prezydenta dwoją się i troją, żeby przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Ich działania...