Przed nami długi weekend majowy. To jak co roku okres wyjazdów i zabaw na świeżym powietrzu. Jaworznicka policja apeluje o ostrożność podczas tych dni. Funkcjonariusze będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem, na ulicach będzie można zaobserwować wzmożone patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy innych służb.
Celem działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa między innymi poprzez eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze. Jak co roku największy nacisk policja będzie kładła na kierowców na „podwójnym gazie” oraz łamiących inne przepisy ruchu drogowego. Akcja potrwa od 30 kwietnia do 4 maja.
Niestety, jak pokazują statystyki z ubiegłych lat, mimo wielokrotnych apeli policji o zachowanie ostrożności w okresie majówki wciąż dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych niż w zwykłe dni. W okresie od 1 do 6 maja 2012 roku na terenie Jaworzna zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 6 wypadków i 10 kolizji drogowych. Rannych zostało 6 osób, a zginęły 2.
W ubiegłym roku, od 1 do 5 maja, statystyka była już nieco lepsza, bo zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 2 wypadki, 11 kolizji, 5 osób było rannych. Najważniejsze jednak, że nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
Fot. KMP Jaworzno
[vc_facebook type="standard"]
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Mareczek na radyjku :) Pozdro