Jeszcze w ubiegłym tygodniu z jazdy na tyrolce cieszyły się dzieci, chociaż już wtedy młode osoby zwracały uwagę, że nakrętka zabezpieczająca mocowanie siedziska w tyrolce jest łatwa do odkręcenia. – Niedawno znowu ktoś ją odkręcił i nie mieliśmy jak zjeżdżać. To nie jest przymocowane na stałe – w ich głosach można było usłyszeć z jednej strony radość, a z drugiej rozczarowanie.
Skontaktowaliśmy się z Biurem Obsługi Mieszkańców II z Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie, które zarządza tym placem zabaw, i okazuje się, że jeszcze nikt im nie zgłosił, że siedzisko jest odkręcone. Jeśli ktoś będzie widział, że na tym konkretnym placu zabaw coś jest zniszczone, nie działa, to właśnie tam należy to zgłaszać: ul. Jagiellońska 70, tel./fax: 032 617 72 80 wew. 440-443.
Plac zabaw jest także monitorowany, więc może uda się sprawdzić, kto rozmontował siedzisko.
Budowle ze zjeżdżalniami, które znajdują się na Osiedlu Stałym w Parku Lotników, zostały odnowione. Wymieniono deski, naprawiono tyrolkę, która cieszyła się dużą popularnością. Dla dzieci z okolicznych bloków, ale także tych, którzy przyjeżdżają tam rowerami, to dobre miejsce na zabawę. To też okazja na przystanek, gdy ktoś wyrusza jednośladem z Centrum i chce przejechać velostradą, a potem wjechać na najnowszy odcinek trasy rowerowej, która powstała podczas budowy ulicy Steinkellera (powszechnie nazywana „Nowoszczakowską” – przyp. red.). Kolejny przystanek to owieczki przy Geosferze i potem powrót do Centrum. Całkiem fajna trasa na rower z dzieckiem.

Tyle tylko, że na ten moment trudno obiecać, że zrobimy przerwę w Parku Lotników, a ono pozjeżdża na tyrolce, skoro nie jesteśmy pewni, czy siedzisko będzie na miejscu. Jeśli widzicie, że ktoś niszczy elementy placu zabaw, reagujcie, zwracajcie uwagę lub zgłaszajcie ten fakt odpowiednim służbom. O to, co jest wspólne, tym bardziej trzeba dbać. Nie wychodźmy z założenia, że gdy jest dużo osób, które coś widzą, to na pewno inny to zgłosi, zwróci uwagę. Tak często nie jest.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze