Reklama

Policjantki z Jaworzna odwiedziły bibliotekę na Borach – lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
23/10/2025 21:00

22 października w Filii „Bory” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze. Gośćmi biblioteki były policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, które w ramach działań profilaktycznych przeprowadziły zajęcia dla najmłodszych czytelników.

Podkomisarz Anna Tyma rozpoczęła spotkanie od głośnego czytania opowieści o przygodach Fenka – bohatera uczącego się zasad bezpiecznego poruszania po drodze. Lektura stała się punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i właściwe zachowanie w pobliżu jezdni.

 

Kolejną część zajęć poprowadziła funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki Patologii Nieletnich, która przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mali uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i w jakich sytuacjach należy szczególnie uważać. Policjantka podkreśliła także znaczenie kasku ochronnego podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze oraz konieczność słuchania dorosłych.

 

W zajęciach uczestniczyły 33 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Jaworznie. Przedszkolaki z entuzjazmem odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i z zainteresowaniem słuchały policyjnych wskazówek. Na zakończenie spotkania czekała na nich wyjątkowa atrakcja – możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu i zajrzenia do jego wnętrza.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: KMP Jaworzno
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do