Jedną ze znajdujących się w Jaworznie drogerii usiłował okraść 20-letni obywatel Mołdawii. Czynności w sprawie prowadzi obecnie jaworznicka policja.
Do zdarzenia doszło 3 stycznia. Policjanci zatrzymali usiłującego ukraść perfumy z jednej z jaworznickich drogerii 20-latka.
- Zatrzymany przy próbie kradzieży w sklepie Rossmann 20-latek jest obywatelem Mołdawii, który w Polsce przebywa legalnie, zamieszkuje w Bytomiu. Policjanci zatrzymali Mołdawianina 3 stycznia o godzinie 17.17 w sklepie przy ulicy Steczkowskiego - mówi Justyna Wiszowaty, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.
Do zatrzymania niedoszłego złodzieja na gorącym uczynku mogło dojść dzięki czujności pracowników drogerii. Ochroniarze zauważyli dzięki monitoringowi młodego mężczyznę upychającego po kieszeniach różne przedmioty.
- Najpierw młody mężczyzna wzbudził podejrzenia ochrony sklepu, która zauważyła, że prawdopodobnie schował coś z asortymentu do kieszeni. Zweryfikowano to na kamerach monitoringu i wezwano patrol policji. Podczas zatrzymania w kieszeniach mężczyzny ujawniono perfumy różnych marek, kwota zabezpieczonego mienia opiewa na 770 złotych - mówi Wiszowaty.
20-latkowi miał zostać postawiony zarzut usiłowania kradzieży.
[vc_facebook]
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze