Reklama

W katastrofie zginął jaworznianin Andrzej Karweta

AWAP
10/04/2010 16:05
W katastrofie lotniczej TU-154 w Smoleńsku zginął Wiceadmirał Andrzej Karweta, Dowódca Marynarki Wojennej RP.


Jaworznianin Andrzej Karweta urodził się 11 czerwca 1958 roku w Jeleniu. Od 1986 do 2002 roku był dowódcą ORP „Czapla”, ORP „Mewa” i 13 dywizjonu Trałowców. W latach 2005-2006 był zastępcą 8. Flotylii Obrony Wybrzeża. Od 11 listopada 2007 pełnił funkcję dowódcy Marynarki Wojennej. Był odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny, Złotym Medalem Za zasługi dla obronności kraju oraz Medalem Pro Memoria. W maju 2007 roku poświęciliśmy duży artykuł na temat życia Andrzeja Karwety w gazecie „Co tydzień”, w listopadzie tego roku z okazji Święta Niepodległości pisaliśmy o jego awansie na wiceadmirała.

Rodzinie Wiceadmirała Andrzeja Karwety wyrazy głębokiego współczucia składa redakcja portalu i gazety.

UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/18/1a.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/18/1a.jpg" /]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do