Cztery nowe miejsca postojowe usprawnią obsługę mieszkańców korzystających z jaworznickiego PSZOK-u. To jeden z elementów przebudowy ulicy Górnośląskiej, na którą miasto pozyskało 1,5 mln zł dofinansowania.
Jeszcze w maju zauważyliśmy, że w planie zamówień na 2026 rok, który publikuje jaworznicki magistrat, znalazła się nowa inwestycja. Mowa o zaprojektowaniu i przebudowie ulicy Górnośląskiej.
W jednej z rubryk można przeczytać, że orientacyjna wartość zamówienia to ponad 11 mln złotych. Przewidywany termin ogłoszenia przetargu to II/III kwartał tego roku.
To około kilometrowy odcinek od ronda przy ulicy Szczakowskiej do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego. Katarzyna Sikora, kierownik referatu prasowego UM w Jaworznie, potwierdza, że "gmina pozyskała dofinansowanie na 2026 rok w wysokości 1,5 mln złotych.
- Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trwa procedura podpisania umowy o dofinansowanie. Ostatnie załączniki przekazano 2 czerwca - wyjaśnia.

Na pytanie, jakie dokładnie prace zostaną przeprowadzone, wylicza, że przebudowa "obejmuje jezdnię, chodniki, pobocza, częściowo oświetlenie drogowe, odwodnienie, wodno-kanalizacyjną.".
- W ramach zadania dostosowane będą dwa przystanki autobusowe. Przy PSZOK-u wyznaczone zostanie miejsce postojowe dla samochodów osobowych (na ok. 4 pojazdy). Wyremontowany zostanie również przepust pod drogą oraz zabezpieczone zostaną wszelkie kolizje z infrastrukturą towarzyszącą - czytamy w odpowiedzi.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Niech ktoś w końcu zrobi porządek z samym PSZOKiem .... dlaczego jest takie problem żeby odebrać śmieci tylko domagają się miliona bezsensownych dokumentów. Przecież to żaden problem żeby wg dowodu sprawdzić czy płacę za śmieci w Jaworznie i jaki jest limit. U mnie PSZOK np. stwierdzał już że muszę przyjechać osobiście z żoną (miałem jej dowód nawet) bo miałem pośród śmieci karton-gips i musi być osobiście , pomimo że dom jest też mój. Innym razem stwierdzili że kawałek gumy to nie jest śmieć który mogę u nich wyrzucić muszę go zabrać (i wyrzucić gdzie chcę) ... takich sytuacji jest pełno.
Cztery miejsca postojowe – dla jakich pojazdów zostały przewidziane? Samochodów osobowych czy dostawczych? Moim zdaniem jest to liczba zdecydowanie niewystarczająca. Na jakiej podstawie wykonano analizę zapotrzebowania na miejsca postojowe? W praktyce wystarczy przyjazd dwóch samochodów osobowych z przyczepkami, aby wszystkie cztery miejsca zostały zajęte. Przy większej liczbie użytkowników lub pojazdów problem z parkowaniem będzie pojawiał się regularnie.
Dokładnie. Gruzu normalnie nie można zawieźć bo wymagają, żeby właściciel się pojawił. I wypełnianie głupkowatych oświadczeń zaświadczeń i pełnomocnictw. Jak ktoś jest zameldowany to oddać gruzu nie może. Puknijcie się w łepetynę. Nie dziwię się, że ludzie wywalają śmieci i gruz w lesie skoro takie popaprane zasady tam funkcjonują.
Mamy kartę mieszkańca J-Ka - więc jaki jest problem żebym pokazał tą kartę i mógł oddać na PSZOK śmieci budowlane. Po za tym placę za śmieci za 4 osoby w domu, a limit mi liczą za jedną a PSZOKu, to co dzieci same mają śmieci wozić.
Ty na nich glosowales to nie płacz teraz
A ten jasnowidz , ma na wszystko jedną odpowiedź.
Kiedy się weźmiecie za ul Batorego to nie jest autostrada szybkiego ruchu auta ciężarowe i osobowe z sosnowca Dąbrowy z Jaworzna tak szybko jeżdżą że strach właczyc się do ruchu z posesji ....powinien być zakaz pow 7ton...I progi zwalniające
jasne wszędzie zakazy dajmy transport niech lewituje najlepiej bądź magicznie się teleportuje. pomysłu z progami nawet nie skomentuje bo nóż się w kieszeni otwiera. już jest ich wystarczająco w tym mieście tak samo jak dziur i innych kostek. jest na czym niszczyć zawieszenie. a jak nie umiesz się włączyć do ruchu to jeszcze raz na kurs prawa jazdy zapraszam albo się przeprowadzić do środka lasu nie będzie ruchu samochodowego wcale. albo może światła postawmy żebyś sobie akurat mógł swobodnie wyjechać?
Zrobią remont od ronda do Żeromskiego... A odcinek od Żeromskiego do skrzyżowania z Batorego / Wesołą który jest pod górkę, połatany w każdym miejscu, pofałdowany tak że jadąc autem nawet poniżej przepisowej "40" która tam jest wszystko się trzęsie, na dokładkę z fatalnie wyprofilowanym zakrętem pozostanie - może kiedyś... No bo w sumie przecież żeby dostać się dobrą drogą na Górę Piasku to można zrobić sobie zrobić "kółko" przez Sferę i wjechać od Św. Wojciecha... A że się trochę rogi nadkłada...
Niech ktoś w końcu zrobi porządek z samym PSZOKiem .... dlaczego jest takie problem żeby odebrać śmieci tylko domagają się miliona bezsensownych dokumentów. Przecież to żaden problem żeby wg dowodu sprawdzić czy płacę za śmieci w Jaworznie i jaki jest limit. U mnie PSZOK np. stwierdzał już że muszę przyjechać osobiście z żoną (miałem jej dowód nawet) bo miałem pośród śmieci karton-gips i musi być osobiście , pomimo że dom jest też mój. Innym razem stwierdzili że kawałek gumy to nie jest śmieć który mogę u nich wyrzucić muszę go zabrać (i wyrzucić gdzie chcę) ... takich sytuacji jest pełno.
Cztery miejsca postojowe – dla jakich pojazdów zostały przewidziane? Samochodów osobowych czy dostawczych? Moim zdaniem jest to liczba zdecydowanie niewystarczająca. Na jakiej podstawie wykonano analizę zapotrzebowania na miejsca postojowe? W praktyce wystarczy przyjazd dwóch samochodów osobowych z przyczepkami, aby wszystkie cztery miejsca zostały zajęte. Przy większej liczbie użytkowników lub pojazdów problem z parkowaniem będzie pojawiał się regularnie.
Dokładnie. Gruzu normalnie nie można zawieźć bo wymagają, żeby właściciel się pojawił. I wypełnianie głupkowatych oświadczeń zaświadczeń i pełnomocnictw. Jak ktoś jest zameldowany to oddać gruzu nie może. Puknijcie się w łepetynę. Nie dziwię się, że ludzie wywalają śmieci i gruz w lesie skoro takie popaprane zasady tam funkcjonują.