Reklama

Zaplanują 4 miejsca postojowe przed PSZOK-iem. Miasto otrzymało 1,5 miliona złotych na projekt i przebudowę ulicy Górnośląskiej

Cztery nowe miejsca postojowe usprawnią obsługę mieszkańców korzystających z jaworznickiego PSZOK-u. To jeden z elementów przebudowy ulicy Górnośląskiej, na którą miasto pozyskało 1,5 mln zł dofinansowania.

Jeszcze w maju zauważyliśmy, że w planie zamówień na 2026 rok, który publikuje jaworznicki magistrat, znalazła się nowa inwestycja. Mowa o zaprojektowaniu i przebudowie ulicy Górnośląskiej.

W jednej z rubryk można przeczytać, że orientacyjna wartość zamówienia to ponad 11 mln złotych. Przewidywany termin ogłoszenia przetargu to II/III kwartał tego roku.

To około kilometrowy odcinek od ronda przy ulicy Szczakowskiej do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego. Katarzyna Sikora, kierownik referatu prasowego UM w Jaworznie, potwierdza, że "gmina pozyskała dofinansowanie na 2026 rok w wysokości 1,5 mln złotych.
- Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trwa procedura podpisania umowy o dofinansowanie. Ostatnie załączniki przekazano 2 czerwca - wyjaśnia.

Reklama

Na pytanie, jakie dokładnie prace zostaną przeprowadzone, wylicza, że przebudowa "obejmuje jezdnię, chodniki, pobocza, częściowo oświetlenie drogowe, odwodnienie, wodno-kanalizacyjną.".

- W ramach zadania dostosowane będą dwa przystanki autobusowe. Przy PSZOK-u wyznaczone zostanie miejsce postojowe dla samochodów osobowych (na ok. 4 pojazdy). Wyremontowany zostanie również przepust pod drogą oraz zabezpieczone zostaną wszelkie kolizje z infrastrukturą towarzyszącą - czytamy w odpowiedzi.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/06/2026 07:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2026-06-06 10:10:05

    Niech ktoś w końcu zrobi porządek z samym PSZOKiem .... dlaczego jest takie problem żeby odebrać śmieci tylko domagają się miliona bezsensownych dokumentów. Przecież to żaden problem żeby wg dowodu sprawdzić czy płacę za śmieci w Jaworznie i jaki jest limit. U mnie PSZOK np. stwierdzał już że muszę przyjechać osobiście z żoną (miałem jej dowód nawet) bo miałem pośród śmieci karton-gips i musi być osobiście , pomimo że dom jest też mój. Innym razem stwierdzili że kawałek gumy to nie jest śmieć który mogę u nich wyrzucić muszę go zabrać (i wyrzucić gdzie chcę) ... takich sytuacji jest pełno.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • PSZOK - niezalogowany 2026-06-06 13:24:08

    Cztery miejsca postojowe – dla jakich pojazdów zostały przewidziane? Samochodów osobowych czy dostawczych? Moim zdaniem jest to liczba zdecydowanie niewystarczająca. Na jakiej podstawie wykonano analizę zapotrzebowania na miejsca postojowe? W praktyce wystarczy przyjazd dwóch samochodów osobowych z przyczepkami, aby wszystkie cztery miejsca zostały zajęte. Przy większej liczbie użytkowników lub pojazdów problem z parkowaniem będzie pojawiał się regularnie.

    • Zgłoś wpis
  • Detektyw Rutkowski - niezalogowany 2026-06-09 10:56:23

    Dokładnie. Gruzu normalnie nie można zawieźć bo wymagają, żeby właściciel się pojawił. I wypełnianie głupkowatych oświadczeń zaświadczeń i pełnomocnictw. Jak ktoś jest zameldowany to oddać gruzu nie może. Puknijcie się w łepetynę. Nie dziwię się, że ludzie wywalają śmieci i gruz w lesie skoro takie popaprane zasady tam funkcjonują.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości