Przełom informuje o zarzutach dla pijanego policjanta z Jaworzna
AWAP
06/09/2017 13:26
Jak informuje portal Przełom, chrzanowska prokuratura zarzuciła 38-letniemu mieszkańcowi powiatu chrzanowskiego, kierowanie samochodem po alkoholu. Mężczyzna jest funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.
Przypomnijmy – w lipcu policja otrzymała zgłoszenie od jednej z mieszkanek Chrzanowa, którą zaniepokoił samochód stojący na poboczu. Auto miało włączony silnik, ale siedzący za kierownicą mężczyzna spał. Funkcjonariusze zastali w samochodzie 38-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Badanie alkomatem wskazało, że ma 1,9 promila. W dodatku okazało się, że to policjant, który pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie.
Wobec funkcjonariusza zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. W konsekwencji policjant został zawieszony na trzy miesiące.Teraz mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178a paragraf 1 Kodeksu karnego. 38-latek nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.
Foto – źródło Przełom
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze