Zmiany w zarządzenie ElektroMobility Poland przed kolejnymi etapami projektu, jakim jest budowa fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie. Nowym wiceprezesem spółki został Tomasz Gałaszkiewicz, menedżer od lat związany z branżą motoryzacyjną i elektromobilnością.
Rada nadzorcza ElectroMobility Poland powołała Tomasza Gałaszkiewicza na stanowisko wiceprezesa zarządu z dniem 1 czerwca.
Jak informuję EMP, mowy członek zarządu ma ponad 20 lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Swoją karierę zaczynał w marce Citroën, później pracował między innymi w BMW, gdzie zajmował się rozwojem elektromobilności w Polsce. Był też dyrektorem generalnym marki First Stop w grupie Bridgestone na Polskę i rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W ostatnich latach pracował przy projektach Lexusa w Hiszpanii, a następnie był związany z grupą Stellantis, gdzie odpowiadał za rozwój marki Peugeot w Polsce.
Dołączam do EMP w momencie, w którym projekt przechodzi do fazy realizacji. Po ponad 20 latach pracy w branży motoryzacyjnej wiem, że o sukcesie nowej marki decyduje dziś nie tylko produkt, ale cały ekosystem - od technologii i produkcji po sprzedaż, serwis i doświadczenie klienta - mówi Tomasz Gałaszkiewicz.
Dla Jaworzna ta nominacja jest istotna, bo ElectroMobility Poland ma wybudować fabrykę samochodów elektrycznych. Tomasz Gałaszkiewicz ma wspierać ten projekt między innymi w budowaniu marki oraz sieci sprzedaży.
Moim celem będzie wspieranie budowy wiarygodnej marki oraz nowoczesnej sieci dystrybucji i obsługi posprzedażowej, które są kluczowe dla zaufania klientów do nowego producenta. Wierzę, że moje doświadczenie pozwoli skutecznie wspierać EMP w kolejnych etapach rozwoju projektu i przygotowaniach do rozpoczęcia sprzedaży samochodów z Jaworzna - dodaje.
Od kwietnia prezesem ElectroMobility Poland jest Cyprian Gronkiewicz. Zmiany w zarządzie następują w czasie, gdy projekt fabryki w Jaworznie wchodzi w ważny etap organizacyjny i finansowy. W maju ElectroMobility Poland oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną dotyczącą finansowania hubu produkcyjno-rozwojowego samochodów elektrycznych w Jaworznie. Wsparcie ma pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy i wynosić 4,5 mld zł.
Zgodnie z obecnymi zapowiedziami budowa fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie ma rozpocząć się początkiem przyszłego roku, a pierwszy samochód z taśmy ma zjechać w 2029 roku. Partnerem strategicznym projektu został tajwański gigant w branży elektronicznej, firma Foxconn. Hub w Jaworznie ma powstać w oparciu o jego technologię i produkować trzy modele pojazdów elektrycznych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze