Wielu z Was zadaje sobie to pytanie, a przykłady są na wyciągnięcie ręki. Znajomość języka programowania pozwala na tworzenie cyfrowych rozwiązań takich jak komunikatory internetowe, bankowość internetowa czy rozrywka cyfrowa. To właśnie dzięki nim możemy normalnie funkcjonować podczas pandemii koronawirusa. Naukę warto rozpocząć jak najwcześniej, dobrym przykładem są jaworzniccy Giganci Programowania, którzy prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży!

REKLAMA

Programowanie to przyszłość

Według amerykańskich badań kompetencje programistyczne będą najbardziej pożądanymi umiejętnościami na rynku pracy w perspektywie dwóch kolejnych dekad! Jeszcze kilkanaście lat wstecz, programowania można się było nauczyć tylko dzięki wieloletnim studiom informatycznym. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Oferowane kursy programowania stwarzają nowe możliwości dla najmłodszych – dzieci i młodzieży szkolnej.

W naszym mieście powstanie fabryka samochodów elektrycznych IZERA, a takie auto to „komputer na kołach”. W Katowicach czy Gliwicach dziesiątki polskich i międzynarodowych firm zatrudnia tysiące programistów i ciągle szuka nowych. Nic dziwnego, że obecnie na Śląsku ilość osób pracujących w branży IT dogania tych zatrudnionych w górnictwie. Gwałtowny rozwój branży informatycznej trwa u nas od ponad dekady. W ciągu kilku lat Twoje dzieci mogą do nich dołączyć.

Dlatego warto inwestować w ich rozwój! Nawet jeżeli Twoja pociecha wybierze inną ścieżkę zawodową to zyska wiele przydatnych umiejętności. Programowanie uczy logicznego myślenia, kreatywności, cierpliwości oraz szukania rozwiązań skomplikowanych problemów. Cechy te są nie tylko przydatne w nauce, ale przede wszystkim w życiu. No dobra, tylko gdzie znaleźć takie miejsce na Śląsku, a zwłaszcza w Jaworznie? Odpowiedź jest prosta – Giganci Programowania, którzy obecnie przygotowują się do kolejnych, bezpłatnych warsztatów pokazowych „Koduj z Gigantami”.

Giganci Programowania

Gigantów Programowania tworzy zespół młodych programistów – studentów bądź absolwentów informatyki, którzy pragną przekazywać wiedzę młodszym pokoleniom. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze, bo przecież motto trenerów to „nauka poprzez zabawę”. Owoce ich pracy, przekładają się na sukcesy wychowanków:

(…)W Gigantach mamy już 16-17-letnich wychowanków, którzy odbyli wakacyjne praktyki w firmach programistycznych. Zatrudnieni tam programiści byli zaskoczeni poziomem wiedzy tak młodych osób. Dla nas, trenerów to ogromna motywacja. Dzięki otwartej głowie młodych ludzi i naszej nauce, już 17-latek może nabyć umiejętności, które sprzeda na rynku pracy za pensję przekraczającą znacznie średnią krajową. Pewnie zszokuje przy tym wielu rodziców.(…)” – dodaje Daniel Skuza z jaworznickich Gigantów.

Przed wybuchem pandemii zajęcia stacjonarne prowadzone były w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Rynku Głównym 17. Tam też kursanci będą się uczyć po powrocie starszych dzieci do szkół i otwarciu biblioteki. Tymczasowo kursy prowadzone są w formie online. W tej chwili trwa rekrutacja na semestr wiosenny, który wystartuje już 22 lutego.

Koduj z Gigantami!

W niedzielę 14 lutego br. po raz 3 w Jaworznie odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”. Zarezerwujcie dla swoich pociech 1.5 godziny! Zajęcia startują o godzinie 9:30 i trwają do godz. 18:00. Dzieci i młodzież zostaną podzieleni na grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz 16-18 lat. Najmłodsi uczestnicy będą zgłębiać tajniki Scratch’a czy Minecraft’a, czyli nauka poprzez zabawę. Starsi uczestnicy dowiedzą się czym jest C#, Visual Studio, Unity, Hacking i wiele więcej. Ten termin Ci nie odpowiada? Zatem zapisz się na bezpłatne zajęcia KzG online – 06 i 07 lub 13 i 14 luty!

Chcesz się zapisać na darmowe zajęcia? A może na semestralny kurs? Nic prostszego!

Kliknij w link  https://bit.ly/39SWz8d

Wybierz: kursy stacjonarne  
Darmowe warsztaty Koduj z Gigantami Stacjonarnie

Lub zadzwoń:   536-202-208

Giganci Programowania Jaworzno

Rynek Główny 17
43-600 Jaworzno
Tel.: 536 202 208

www.facebook.com/giganciprogramowaniajaworzno

www: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/

e-mail: jaworzno@giganciprogramowania.edu.pl