Zamieszanie po słowach prezesa. Kopalnie TAURONA do JSW?

Prezes Tauronu: Mamy stan wyjątkowy w polskiej energetyce. 

W wywiadzie dla Parkiet.tv, prezes Taurona Paweł Strączyński wspomniał o przyszłości kopalń należących do TAURON Wydobycie. Informacja ta zaniepokoiła środowisko. 

REKLAMA

Poniżej fragment wywiadu z parkiet.tv. 

Parkiet.tv: A co z kopalniami?

Paweł Strączyński, prezes Tauronu: Nasze kopalnie są częścią umowy społecznej dla górnictwa. Wszystkie przywileje zawarte w tej umowie dotyczą pracowników Tauronu Wydobycie. Docelowo spółka ta trafi do podmiotu wskazanego przez naszego głównego właściciela, czyli Skarb Państwa. Czekamy tylko na informację, czy to będzie JSW, PGG, SRK, Węglokoks czy jakiś inny podmiot.

Parkiet.tv: JSW?

Paweł Strączyński: Dlaczego nie? Przecież kopalnia Brzeszcze dysponuje pokładami węgla koksowego i wcale nie wykluczam, że byłaby interesującym kąskiem dla JSW. W tej sprawie będę chciał się jak najszybciej spotkać z zarządem JSW i zaproponować zainteresowanie kopalnią Brzeszcze czy kopalnią Sobieski.

(koniec cytatu)

Po tej publikacji JSW wydało komunikat: 

JSW nie kupi i nie przejmie nieodpłatnie kopalń od Taurona i innych spółek górniczych

W nawiązaniu do wypowiedzi prezesa Tauron Polska Energia Pawła Strączyńskiego udzielonej 10 maja 2021 w Parkiet TV, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. oświadcza, że nie była i nie jest zainteresowana kupnem, ani nieodpłatnym przejęciem kopalń z aktywów Spółki Tauron i innych górniczych przedsiębiorstw.

Wypowiedź prezesa Strączyńskiego z Tauron nie była w żaden sposób uzgodniona z Zarządem JSW S.A. Nasza spółka nie planuje żadnych rozmów i spotkań związanych z ewentualnym zakupem kopalń, gdyż JSW S.A. nie będzie przejmowała aktywów węglowych (ani płatnie, ani bezpłatnie). Takich działań nie przewiduje strategia spółki ani żaden inny dokument.

Równocześnie apelujemy o rozwagę w składaniu podobnych deklaracji wobec JSW, która jest spółką giełdową, wrażliwą na tego rodzaju doniesienia.

Czekamy na komentarze strony związkowej w tej sprawie. 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki