REKLAMA

Gdy dostajesz zaproszenie na wesele, w której grupie kobiet jesteś? Tych, które wpadają w panikę i zaczynają się odchudzać, czy może tych, które nie mogą doczekać się kompletowania kreacji? A może naprzemiennie cieszysz się i zamartwiasz? Niezależnie od tego, jak brzmi Twoja odpowiedź – wszystko jest i będzie dobrze. Właśnie teraz znajdź wymarzoną sukienkę na wesele, która zrobi pozytywne wrażenie – na Tobie i na innych gościach.

Kolorystyka sukienki na wesele – przestrzegać czy nie?

Prawdopodobnie zetknęłaś się z najpopularniejszą zasadą dotyczącą wyboru sukienki na wesele: zalecającą rezygnację z bieli i czerni. Rzeczywiście, powszechnie przyjęło się, że kolor biały jest zarezerwowany dla panny młodej, a czarny – kojarzy się raczej z żałobą niż radością. Z czasem ta reguła straciła na sile i coraz częściej pojawiają się propozycje kreacji weselnych, które – pomimo wykorzystania tych barw – świetnie sprawdzają się w swojej roli.

Niemniej, jeśli chcesz zachować szacunek dla pary młodej i gości – zwłaszcza jeśli nie masz pewności co do ich przekonań w tej kwestii – postaw na bezpieczniejsze warianty. Poczujesz się pewniej, a niczego nie stracisz. Jeśli zależy Ci na jasnej sukience – możesz rozpocząć poszukiwania od szykownych beżów i ecru, ale zatrzymaj się również przy delikatnych różach i błękitach. Pastele zawsze idealnie odnajdują się w trakcie ważnych uroczystości. Z kolei zamiast czerni wybierz granat lub grafit.

Świętowanie zaślubin przyjaciół lub członka rodziny to okazja do sięgnięcia także po intensywne kolory oraz kwiatowe wzory. Czerwień, zieleń lub żółć występują w tak wielu odcieniach, że z powodzeniem znajdziesz swój ulubiony. Możesz być widoczna z daleka lub wcale nie wyróżniać się z tłumu. W dobrym tonie jest zachowanie umiaru – krzykliwe desenie i błyszczące stroje zostaw na inne okazje.

Krótka czy długa? Mini, midi, maxi

Najważniejszym kryterium wyboru długości Twojej sukienki na wesele jest przede wszystkim to, jak będziesz się w niej czuła. Sukienki mini są mile widziane: jeśli masz ochotę odsłonić kolano, taka impreza jest doskonałą okazją. Oczywiście, zachowaj rozsądek i dobry smak. Bardzo krótkie sukienki, które stwarzają ryzyko odsłonięcia majtek, nie sprawdzą się w żadnych okolicznościach. Zwłaszcza tak uroczystych.

A co z sukienkami maxi? Wiele z nich jest bardzo eleganckich i wytwornych. W takim fasonie poczujesz się trochę jak na balu – sama przyznasz, że niewiele masz ku temu okazji. Być może wesele będzie dobrym momentem. W tym przypadku nieco zaostrz zasadę dotyczącą koloru – aby uniknąć podobieństwa do sukni panny młodej, trzymaj się z dala od białych i kremowych sukienek maxi. Nie przesadzaj też z ilością zdobień i dodatków – prosty krój i skromna biżuteria będą najbardziej odpowiednie.

Sukienki weselne w wersji midi są najbardziej praktyczne i pasują każdej kobiecie. Pozwalają na zachowanie elegancji i kobiecości niezależnie od wieku i figury – w skromnej, lecz wyszukanej formie.

Pamiętaj o sobie! Podkreśl wdzięki i zachowaj wygodę

Choć to nie Ty będziesz gwiazdą wieczoru, pomyśl o sobie jako o kimś ważnym. Przygotowując kreację weselną, spraw sobie przyjemność. Uwzględnij swoje potrzeby i wyczucie estetyki. Przy wyborze sukienki na wesele, w dużej mierze kieruj się osobistymi preferencjami, nawet jeśli czujesz, że trochę odbiegają od oczekiwań innych ludzi. Postaw też na maksymalną wygodę, aby móc przetańczyć więcej niż jedną piosenkę.

Zamiast stresować się tzw. niedoskonałościami swojej sylwetki, postaraj się uwypuklić atuty i ucieszyć z tej możliwości. Wielość dostępnych na rynku fasonów pozwala na optyczne zamaskowanie niektórych stref i podkreślenie walorów. Dzięki odpowiednim trikom możesz np. zwiększyć wcięcie w talii, zatuszować masywne ramiona lub powiększyć biust.

Nie zapomnij też o wygodnych, rozchodzonych butach, praktycznej torebce koktajlowej i – o ile czeka Cię drugi dzień wesela – sukience na poprawiny. Przy jej wyborze pozostań elegancka, lecz pozwól sobie na większą swobodę. Pomyśl o tym już teraz – może znajdziesz dwie sukienki na wesele za jednym zamachem?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement