REKLAMA

Druga sobota października to start wielkiej „finałowej” machiny. Po raz kolejny Sztab w Jaworznie jest częścią corocznej akcji Fundacji WOŚP. 9 października Jurek Owsiak ogłosi temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP, czyli cel medyczny, na który Sztab WOŚP przy redakcji gazety „Co tydzień” i www.jaw.pl, a razem z nim mieszkańcy Jaworzna będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia. W ubiegłym roku nasz sztab zebrał 183708,43 PLN.

Mirosława Matysik i Jurek Owsiak.

– Szykujemy się do organizacji finału w Jaworznie. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy do włączenia się w prace Sztabu. Teraz jest dobry czas aby razem pomyśleć nad formĄ wielkiego finału w Jaworznie – mówi Mirosława Matysik, Szef Sztabu WOŚP w Jaworznie.

REKLAMA

Transmisja z oficjalnego ogłoszenia zacznie się o godz.: 11:00 na profilu WOŚP na Facebooku.

Sztab Jaworzno dziękuje za 29. Finał


Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Sztab w Jaworznie zagrał jeszcze głośniej i udało się zebrać 183708,43 PLN na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie – 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

Wesprzyj organizację 30. Finału

W zbiórce, realizowanej w Jaworznie wzięło udział prawie stu wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie miasta. Także w tym roku Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce na www.jaw.pl. !

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki