Od kilku dni w Jaworznie możemy zobaczyć Google Car, który skanuje ulice naszego miasta. Widoki miast na Google Google Street View w mapach Google są coraz częściej aktualizowane w Polsce.

Komu z Was udało się dziś pomachać do samochodu Google?

REKLAMA

Samochód od Google widziany był w centrum, na Podwalu, na Dąbrowie Narodowej, Łubowcu, Szczakowej i Pieczyskach.

Samochód wyposażony w czujniki i kamery rejestruje obraz naszych ulic. Dodatkowo przestrzeń skanowana jest czujnikami laserowymi oraz zbierane są różne dane dotyczące sieci radiowych. Nie wszystkie informację na temat skanowania są publiczne, części z nich możemy się tylko domyślać.

Ostatni raz Google skanowało ulice Jaworzna w sierpniu 2021 roku. Wtedy pisaliśmy o tym tutaj: https://jaw.pl/2021/08/google-street-view-zeskanowalo-jaworzno/

– Wygląda na to że, dodatkowe skanowanie jest uzupełnieniem zeszłorocznych  widoków Google.  – mówi Franciszek Matysik, rekomendowany fotograf Google.

Franciszek Matysik przy aucie Google Street View
Franciszek Matysik przy aucie Google Street View. Jaworzno, 22 lipca 2022.

Remonty niektórych uliczek powodują, że do niektórych miejsc trzeba jeszcze powrócić.

Samochód Googla aktualizuje widoki w przestrzeni publicznej. Istnieje jednak możliwość dogrania takich widoków na terenach prywatnych. Często z tej opcji korzystają firmy, które chcą zmienić widoczność na mapach. Takie aktualizację są możliwe do realizacji przez zewnętrzne rekomendowane firmy takie jak nasza. Wykonywaliśmy takie aktualizacje map w Jaworznie dla takich firm jak Auto-Fiko czy Biuroland – dodaje Franciszek Matysik.

Przykładowa aktualizacja map dla prywatnej firmy:

Aktualizacja map może potrwać kilka miesięcy i zeskanowane dziś obrazy mogą się pojawić w tym lub przyszłym roku.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ