Zespół FRAKCJA gra dla wszystkich i chcę zaistnieć w branży muzycznej

FRAKCJA to jaworznicki zespół muzyczny, który łączy w sobie różne style i gatunki, tak aby „wpaść w ucho” słuchaczom mającym odmienne gusta.

REKLAMA

FRAKCJA to jaworznicki zespół muzyczny, który powstał całkiem niedawno, ale już przebija się w świadomości słuchaczy. Grają różnie, zmiennie i czerpią z rozmaitych źródeł.

Magdalena Poloczek to jedna z wokalistek zespołu, która przekonuje, że — muzyka ich zespołu jest muzyką środka. Starają się nawiązywać do rocka, country czy reggae, ale w sposób delikatny. Próbują złagadzać charakterystyczne rysy danych gatunków, tak aby ich muzyka podobała się szerokiej grupie odbiorców.

Na rynku muzycznym nie działają długo, ale za to bardzo prężnie. Zespół liczy 6 członków. Magdalena oraz Joanna są wokalistkami, które za swoimi plecami mają 4 muzyków. Liderem zespołu, który pisze i aranżuje ich kawałki, jest Andrzej Niedziela — dodaje perkusista Henryk Proksa.

Płytę wydają dopiero teraz, pomimo że materiał mieli gotowy jeszcze przed czasami pandemicznymi. Uznali jednak, że nagrają ją i wydadzą dopiero, jak wszystko się uspokoi, w momencie, kiedy widownia będzie znowu przyzwyczajona do wychodzenia z domów. Tak więc po prawdzie, zespół promuje właśnie płytę, która powstała 2 lata temu.

Cele na przyszłość mają stonowane, chcieliby po prostu móc grać dla szerokiej publiczności. Czekają na zaproszenia i są chętni na współprace z innymi wykonawcami. Obecnie pracują już nad kolejnymi, nowymi utworami.

FRAKCJA to grupa znajomych, która zbierając doświadczenie i grając w innych zespołach, postanowiła działać wspólnie. Pomimo że swoją wspólną przygodę rozpoczęli raptem 3 lata temu, to ich muzykę już można usłyszeć w radiu, a prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będą stałymi bywalcami regionalnych koncertów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki