Reklama

Będą zmiany na Jaworznickiej. G. Cyran: doprowadzimy do tego, że hałas zniknie

AWAP
19/01/2016 15:30

Po naszych interwencjach Urząd Miejski w Jaworznie chce doprowadzić do zmian na ul. Jaworznickiej. Nie wiadomo jeszcze konkretnie, na czym będą one polegały, ale cel jest jeden – doprowadzić do tego, aby zniknął uciążliwy hałas dla mieszkańców Jaworznickiej. Taką deklarację złożył przed naszą kamerą Naczelnik Wydziału Inwestycji Grzegorz Cyran.


Batalia o zmiany na Jaworznickiej trwa od dobrych kilku tygodni. W piątek mieszkańcy w sile kilkudziesięciu osób tłumaczyli przed naszymi kamerami, dlaczego domagają się zmian. Te głosy dotarły do urzędników.

Mieszkańcy najwięcej zarzutów mają co do kostki brukowej, która znajduje się na jezdni. To przez przejeżdżające po niej samochody generowany jest spory hałas, który dociera do domów. Grzegorz Cyran tłumaczy, że zamysłem kostki był wpływ na bezpieczeństwo. Ma ona ograniczać prędkość poruszających się w tym miejscu samohcodów. Naczelnik przeprosił również za „zbytnią awangardowość projektanta” na tym odcinku.

Zmiany będą, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne i niską temperaturę, na chwilę obecną na Jaworznickiej niemożliwe do wykonania są prace drogowe. Gdy tylko pogoda się poprawi urzędnicy chcą rozpocząć działania. Nie wiemy jeszcze jednak na czym będą one polegały. Grzegorz Cyran zapowiedział, że chętnie spotka się z mieszkańcami i porozmawia na temat ewentualnych zmian na Jaworznickiej.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    harymd - niezalogowany 2016-01-20 07:44:24

    Powinien za to zapłacić z własnych pieniędzy!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    fuse - niezalogowany 2016-01-19 22:57:44

    brawo ty........ tosza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kibel@portal - niezalogowany 2016-01-19 22:20:42

    No tak, najlepiej na projektanta zrzucić winę. Winny jest nie projektant tylko ten co płaci, bo to on wybrał projektanta, a jak nie wie kogo wybrać, to niech się za tą robotę nie bierze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama