Reklama

Finał konkursu „Bezpieczna Cyberprzestrzeń”

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
27/05/2022 22:06
W III Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Jaworznie, w piątek, 27 maja 2022 r. odbył się finał konkursu dla klas realizujących program “CYBER.MIL z KLASĄ”, organizowanego przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Katowicach. Finalistom konkursowych zmagań wiedzy i umiejętności pogratulował Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.
Pomysł na organizację konkursu zrodził się podczas inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego klasy CYBER.MIL w Jaworznie. Zmagania miały wzmocnić wszelkie cele funkcjonowania projektu w skali kraju. W toku rozmów wypracowana została formuła konkursu – pierwszy etap był zdalny. Zgodnie z regulaminem w konkursie uczestniczyć mogły maksymalnie 32 zespoły – po dwa zespoły dwuosobowe z szesnastu szkół średnich uczestniczących w programie w programie „CYBER-MIL z klasą”. Finalnie do konkursu zgłoszono 24 zespoły z 13 szkół średnich z całej Polski.

Koordynatorem pierwszego etapu konkursu był Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na tym etapie uczestnicy rozwiązywali zadania programistyczne, korzystając z dowolnego języka programowania. Do kolejnego etapu i finału konkursu przeszły najlepsze zespoły wyłonione przez komisję konkursową.

Podczas finału młodzież wykonywała praktyczne zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa, a merytoryczną opiekę sprawuje krakowskie Regionalne Centrum Informatyki – jednostka bezpośrednio podporządkowana pod Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni – Dowództwo Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

W finałowej piątce znalazły się zespoły reprezentujące:

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu,
II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu,
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie,
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni,
I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie.

Przez cały czas trwania konkursowych zmagań trwał piknik wojskowy, na którym swoje stanowiska prezentowali m.in.: Jednostka Wojskowa, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Katowicach, Placówka Straży Granicznej w Sosnowcu, Komenda Miejska Policji w Jaworznie oraz Komenda Miejska PSP w Jaworznie.

Patronat honorowy nad konkursem „Bezpieczna Cyberprzestrzeń” objęli Ministerstwo Obrony Narodowej, Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Śląskie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Jaworzna oraz TAURON Wytwarzanie S.A.

Organizatorami konkursu jest Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Katowicach oraz III LO im. Orła Białego w Jaworznie.

źródło: UM Jaworzno

[vc_facebook]

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do