Reklama

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu. Dostał wysoki mandat

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
02/02/2024 12:25
Kierujący pojazdem osobowym nieomal doprowadził do tragedii przez nieustąpienie pierwszeństwa dzieciom stojącym przed przejściem dla pieszych.
Jaworzniccy policjanci odnotowali już w tym roku kilkadziesiąt zdarzeń z udziałem pieszych, wśród których pojawiają się także te ze skutkiem śmiertelnym. W tym wypadku opublikowali oni nagranie innego kierowcy, który uchwycił groźną sytuację z udziałem dzieci. Kierujący samochodem jadącym z naprzeciwka zignorował oczekujących na możliwość wejścia na przejście dla pieszych chłopców. Szczęśliwie tym razem nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Autor nagrania zdecydował się przesłać nagranie Policji, która po ustaleniu właściciela samochodu wręczyła kierowcy mandat w wysokości 1500 złotych oraz na jego konto wpisano 15 punktów karnych.

Policja apeluje również do pieszych, aby pamiętali, by kontrolować swoje bezpieczeństwo na drogach. Pamiętajmy, że przechodząc przez przejścia dla pieszych, należy upewnić się, że samochody się zatrzymują, bazując na zasadzie ograniczonego zaufania.

Policjanci zachęcają także do zgłaszania każdego groźnego zachowania uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do