W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów moment. W każdej szkole uczniowie odbierali dzisiaj świadectwa i mogą udać się na upragnione wakacje. Wraz z kamerą odwiedziliśmy kilka szkół, aby zobaczyć jak wyglądało pożegnanie roku szkolnego.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących na Podłężu uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny, w którym w kabaretowy sposób przedstawili zachowania niektórych nauczycieli. Śmiechu było co niemiara, ale trudno się dziwić, w końcu każdy z absolwentów szkoły średniej zawsze będzie wspominał pedagogów ze względu na sposób bycia i prowadzenia lekcji. Zakończenie roku to również okazja do wręczenia dyplomów i nagród uczniom, którzy charakteryzowali się przez cały rok wzorową postawą i osiągnęli wybitne wyniki w nauce.
W I Liceum Ogólnokształcącym dyrektor placówki Patrycja Pietraszczyk nie kryła dumy wyczytując nazwiska uczniów, którzy przyczynili się do pracy na rzecz szkoły i legitymują się bardzo wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Wszystkich zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły Halina Jarczyk. Podobnie jak w innych placówkach nie zabrakło podsumowania minionego roku szkolnego. Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na realizowany projekt Leonardo da Vinci, który ma umożliwić młodym ludziom znalezienie pracy po ukończeniu szkoły.
Dyrektor Jarczyk wręczyła również dyplomy i nagrody dla najwybitniejszych uczniów. Niektórzy z nich dzięki bardzo dobrym wynikom w nauce mają już teraz otwartą furtkę do wielu uczelni wyższych. My w imieniu redakcji życzymy wszystkim uczniom udanego wypoczynku podczas wakacji, a tym, którzy w tym roku kończą już swoją przygodę ze szkołą średnią życzymy dostania się na wymarzone kierunki studiów lub znalezienia wymarzonej pracy.
UWAGA: Archiwum dyskusji na forum znajdziesz tutaj.[hana-flv-player video="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/39/f9.flv" height="auto" description="" player="2" autoload="true" autoplay="false" loop="false" autorewind="true" splashimage="http://www.jaw.pl/wp-content/uploads/archive/video/39/f9.jpg" /]
Aplikacja jaw.pl
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!