Reklama

Lokal, który NIE został poczekalnią można wynająć! Przetarg pod koniec lutego

Jaw.pl - Jaworznicki Portal Społecznościowy
06/02/2023 16:09
Lokal mieszczący się na przystanku autobusowym w Centrum w kierunku Katowic został przeznaczony na wynajem. Przetarg odbędzie się pod koniec lutego.
Pusty lokal zlokalizowany na przystanku autobusowym w kierunku Katowic w centrum Jaworzna został wyznaczony na wynajem, a przetarg odbędzie się 24 lutego 2023 roku — informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie.

Lokal ma powierzchnie 22,56 m2, a cena wywoławcza za niego to 60 złotych netto czynszu miesięcznie za 1 m2, a postąpienie wynosić będzie 5 złotych netto za m2. Są to jednak stawki wywoławcze więc, o ile znajdą się chętni, mogą one ulec zmianie. Warto zapamiętać także, że czynsz będzie co roku ulegał waloryzacji. Ponadto wynajem będzie zawarty na maksymalnie 3 lata.

Temat tegoż lokalu już się na łamach naszego portalu pojawił, ponieważ Radna Renata Chmielewska interpelowała, aby przekształcić go w poczekalnie dla mieszkańców Jaworzna, którzy zmagają się z warunkami atmosferycznymi, oczekując na autobus, bowiem przystanek w Centrum po modernizacji nie spełnia swojego najbardziej podstawowego zadania i nie chroni ani przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Na jej pismo odpowiedziano odmową i oraz sugestią, że ktoś z mieszkańców może wynająć to pomieszczenie i wedle woli przekształcić je w poczekalnie, tak więc teraz taka okazja się nadarza.

Opinia publiczna Jaworzna jest podzielona. Napotkani przez nas mieszkańcy na przystanku są chętni na takie rozwiązanie, jakim byłaby poczekalnia. W komentarzach pod artykułem jednak zawrzało i pojawiło się tak dużo pozytywnych głosów, jak i negatywnych odnośnie do tego pomysłu. Fakt jednak jest tak, że na poczekalnie nie ma co liczyć, gdyż jeżeli już ktoś to wynajmie, to będzie chciał tam utworzyć jakiś biznes. Aktualnie lokal boryka się także z defektem, gdyż ktoś rozbił jedną z szyb go okalających. Ciekawe czy do przetargu uda się ją wymienić.

Przetarg odbędzie się 24 lutego bieżącego roku o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej w siedzibie MZDiM przy ulicy Krakowskiej 9 w Jaworznie. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie internetowej tej jaworznickiej jednostki.

[vc_facebook]



https://jaw.pl/2022/12/mieszkancy-chcieliby-aby-powstala-poczekalnia-na-przystanku-w-centrum/

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do