Reklama

Nowa aplikacja „Gdzie się ukryć” już dostępna. Wskazuje miejsca schronienia w kraju

W sieci pojawiła się nowa aplikacja „Gdzie się ukryć”, której celem jest ułatwienie obywatelom szybkiego odnalezienia miejsc ochrony ludności na terenie całej Polski. Choć jej oficjalna prezentacja przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek, narzędzie już teraz jest dostępne publicznie.

Serwis funkcjonuje pod adresem gdziesieukryc.pl i oferuje interaktywną mapę kraju z zaznaczonymi punktami potencjalnego schronienia. Użytkownik może sprawdzić lokalizacje znajdujące się w promieniu kilku kilometrów od aktualnego położenia, poznać ich adresy oraz skorzystać z opcji wyznaczenia trasy dojścia. Aplikacja umożliwia także użycie kompasu oraz nawigacji, m.in. w oparciu o rozwiązania Google.

„Gdzie się ukryć” została przygotowana przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej i zastąpiła starszą aplikację „Schrony”, która – jak wskazywano – zawierała wiele nieaktualnych danych i miała ograniczoną funkcjonalność. Nowe rozwiązanie porządkuje informacje przestrzenne i koncentruje się na samym wskazaniu lokalizacji miejsc ochrony.

Reklama

Jednocześnie twórcy aplikacji zrezygnowali z podawania szczegółowych danych dotyczących pojemności obiektów, ich stanu technicznego czy rodzaju zabezpieczeń. Użytkownik otrzymuje więc narzędzie stricte lokalizacyjne, które ma pomóc w orientacji w terenie, a nie pełną charakterystykę schronów.

Warto nadmienić, że równolegle trwają prace nad systemem umożliwiającym zgłaszanie potencjalnych aktów dywersji i incydentów, m.in. na kolei. 

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dej dej dej - niezalogowany 2025-12-22 00:48:59

    Ukraińcy obecnie opuszczają schron Polska i wracają do siebie na święta!! Taka wojna...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Stefek - niezalogowany 2025-12-23 06:29:31

    Dokładnie, chociaż ja uważam że że nie powinno być aplikacji bo przecież to dla atakujących ułatwi sprawę,takie rzeczy powinne być dostępne w urzędach na wyciągnięcie ręki

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anonim - niezalogowany 2025-12-25 09:40:41

    Czyżby miała być wojna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama