Reklama

Zakończyło się Grand Prix w badmintonie

AWAP
14/12/2015 12:10

Poznaliśmy zwycięzców IV, ostatniego Grand Prix w Badmintonie. W zawodach wystartowali reprezentanci Klubu Sportowego Wolant, którzy wywalczyli miejsca na podium. W sumie w czterech turniejach wystartowało blisko 100 zawodników z 16 miast.


Przez kilka tygodni zawodnicy rywalizowali między sobą, a poszczególne wyniki miały wpływ na rezultaty w klasyfikacji generalnej. Turniej Grand Prix w badmintona należy z pewnością uznać za udany. Zawodnicy KS Wolant już przygotowują się do kolejnych startów.

Warto podkreślić, że w turnieju wystartowali także zawodnicy powyżej 70 roku życia. Mimo że badminton jest wymagającą fizycznie dyscypliną sportu, to weterani rywalizowali na równi z młodymi zawodnikami.

Wyniki IV GP:


Kategoria debel kobiet: 1 – E. Lesiuk/A. Czupioł, 2 – Agn. Trzcionkowska/Anna Trzcionkowska, 3 – P. Makocka/S. Stefańczyk.
Kategoria debel mężczyzn: 1 – T. Matoga/P. Tomecki, 2 – D. Opatrzyk/P. Chrzęszczyk, 3 – W. Szczegielniak/P. Słupczewski.
Kategoria mixt: 1 – E. Lesiuk/D. Opatrzyk, 2 – J. Jurek/T. Matoga, 3 – B. Wołkowycka/A. Turowski.

Klasyfikacja generalna po czterech turniejach:


Kategoria debel kobiet: 1. Agn. Trzcionkowska/Anna Trzcionkowska, 2 – E. Lesiuk/A. Czupioł, 3 – M. Wysypoł/A. Ślązok.
Kategoria debel mężczyzn: 1 – Ł. Urbanik/P. Gasiniec, 2 – G. Wójcik/M. Maczuga, 3 – D. Opatrzyk/P. Chrzęszczyk.
Kategoria mixt: 1 – E. Lesiuk/D. Opatrzyk, 2 – Anna Trzcionkowska/M. Wieczorek, 3 ax equo: A. Czupioł/R. Czupioł oraz M. Wysypoł/S. Konieczny.



Organizatorzy dziękują partnerom i sponsorom: Tauron, Fundacji Energetyka na rzecz Polski Południowej, Via Sport, Vena, Thermoplast, Mega Pizza, Ask for Jack, Roberto Sport. Zawody były współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi zawodnicy dyplomy i nagrody rzeczowe.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama